Opis obrazu: Portret kobiety wojowniczki z niebieskimi oczami i zakrwawioną twarzą, ma warkocze i metalową opaskę na głowie. Na nieostro w tle widać sylwetki postaci i mglisty krajobraz. Na dole widoczne jest logo "Senua's Saga: Hellblade 2".

Hellblade 2 to hit. Recenzenci zachwyceni spektakularną oprawą graficzną

3 minuty czytania
Komentarze

Senua’s Saga: Hellblade 2 to najnowszy tytuł Xbox Game Studios. Choć oceny recenzentów nie przekonają wielu do zakupu gry (bo i ta jest dostępna od 21 maja 2024 r. w Xbox Game Pass), to być może skłonią was do poświęcenia jej odrobiny czasu. Wszystko wskazuje na to, że studio Ninja Theory dowiozło kolejny hit.

Jaką średnią ocen uzyskało Hellblade 2?

Kobieta z zamkniętymi oczami, trzymana za głowę przez wiele rąk na ciemnym tle. To główna postać z gry Hellblade 2
Fot. Xbox / materiały prasowe

Krótko mówiąc, bardzo dobrze! Jak wskazuje agregator OpenCritic, średnia ocen z 72 opinii na temat gry wyniosła 83 / 100 punktów, przy 84% ogólnej rekomendacji tytułu. Nie jest źle, choć jak pokazał nam Microsoft, nawet bardzo wysokie oceny Hi-Fi Rush (89 / 100) nie uratowały Tango Gameworks przed zamknięciem ze strony giganta z Redmond.

"Senua's Saga: Hellblade 2", oceny krytyków z OpenCritic
Fot. OpenCritic / zrzut ekranu

Hellblade 2 – co recenzenci docenili w grze?

Zwiastun najnowszego hitu Xbox Game Studios.

Nie przedłużając, przejdźmy do cytatów polskich recenzentów gier, którzy mieli okazję zmierzyć się z dziełem Ninja Theory. Zaczniemy od tekstu Karola Laski z CD-Action, jednego z jurorów na Digital Dragons 2024 w Krakowie.

Hellblade 2 to celtycko-nordycka odyseja skupiająca się na przepracowaniu uniwersalnych ludzkich traum i naturalnym oddaniu świata postrzeganego przez osobę doświadczającą psychozy. To audiowizualne arcydzieło z mocnym przekazem, nawet jeśli na poziomie gameplayowym dalej wydaje się bardzo ograniczone.

Karol Laska, CD-Action, „Hellblade 2 – recenzja. Najlepiej wyglądająca i brzmiąca gra w historii”

Recenzent z polskiego oddziału Eurogamera także polubił propozycję Xboxa. Aczkolwiek Przemysławowi Wańtuchowiczowi nie zagrał emocjonalny aspekt tej przygody.

Hellblade 2 to udany tytuł, zacierający granice między grą a filmem, a pod wieloma względami imponujący. Sądziłem jednak, że Ninja Theory wykaże się większą śmiałością, a nowa przygoda Senui wzbudzi we mnie silniejsze emocje.

Przemysław Wańtuchowicz, Eurogamer, „Między grą a filmem. Recenzja Senua’s Saga: Hellblade 2”

Ile trzeba zapłacić, by zagrać w Hellblade 2?

Tabela historii cen na Steam w różnych walutach.
Wycena gry na Steam jest przynajmniej dziwna. Z jednej strony, taniej niż w Wielkiej Brytanii i Szwjacarii. Z drugiej, drożej niż w Strefie Euro, Kanadzie i USA. Fot. SteamDB / zrzut ekranu

Jak więc widzicie, po tytuł Ninja Theory zdecydowanie warto sięgnąć. Jest on dostępny w ramach subskrypcji Xbox Game Pass na konsolach Xbox Series X|S (42,99 złotych miesięcznie) oraz komputerach PC (39,99 złotych miesięcznie). Gdybyście chcieli jednak zakupić licencję na swobodny użytek na konsoli lub PC, kosztuje ona 219 złotych.

Dziękujemy, że dotarłeś do końca materiału. Zbieramy właśnie dane pośród naszych czytelników dotyczących ich podejścia do zarobków programistów. Jeżeli masz dodatkowe 10 sekund – będziemy wdzięczni, jeśli odpowiesz na poniższe pytanie.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw