Najbardziej imponujące budowle w świecie Minecrafta — Olimp, Hogwart czy może Night City?

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Czy są wśród nas osoby, które chociaż raz w życiu nie zagrały w Minecrafta? Szczerze wątpię… Produkcja Mojang Studios to ponadczasowy klasyk, który stanowi piękne wspomnienia lwiej części graczy z całego świata. Nic więc dziwnego, że często wracają oni po latach do tego tytułu, aby spędzić przy nim długie godziny, projektując i budując imponujące konstrukcje.

Tych Minecraftowych dzieł nie powstydziliby się nawet prawdziwi inżynierowie

Tych Minecraftowych dzieł nie powstydziliby się nawet prawdziwi inżynierowie

Chyba każdy z nas wielokrotnie próbował swoich sił w trybie kreatywnym Minecrafta. W moim przypadku zazwyczaj kończyło się na kilku drewnianych klockach ustawionych jeden na drugim. W przypływie dumy hucznie nazywałem te konstrukcje „domami” czy „willami”. Niestety w rzeczywistości przypominały one raczej lepiankę lub bardzo prymitywny szałas. W związku z tym od zawsze ogromne wrażenie robiły na mnie wszelkie ogromne budowle, przy których gracze spędzali wiele dziesiątek, a nawet setek godzin.

Zobacz też: EA tworzy nową grę! Oto The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth

Serwis PC Gamer w jednej ze swoich ostatnich publikacji zaprezentował szereg największych i najbardziej imponujących konstrukcji wykonanych w świecie Minecrafta. Nie ma co ukrywać, że najczęściej są to budowle zainspirowane fikcyjnymi miastami oraz lokacjami. Poniższe zestawienie możecie potraktować na dwa sposoby — jako inspiracje lub po prostu ciekawostkę, z którą możecie się bliżej zapoznać.

Olimp

Osobiście uważam to za najlepszy projekt w całym tym zestawieniu. Na filmiku możecie zobaczyć jak ogromną pracę wykonał niemiecki zespół ChaosOlymp. Odtworzenie mitycznej siedziby greckich bogów jest jeszcze bardziej imponujące, gdy weźmiemy pod uwagę, że pracowały przy tym zaledwie trzy osoby.

Night City

Wszyscy fani Cyberpunka 2077 oraz Minecrafta wspólny język znajdą przy projekcie grupy Elysium Fire. W tym przypadku największe wrażenie robi przede wszystkim oświetlenie. Neonowe kolory, drapacze chmur czy futurystyczne budynki — wszystko to znajdziemy w Minecraftowym Night City.

Hogwart

W tym przypadku mówimy o całym modzie, który zmienia zasłużonego Minecrafta w kwadratową grę o Harrym Potterze. Nie zmienia to jednak faktu, że twórcy w postaci Floo Network stworzyli ogromną makietę Hogwartu, czyli Szkoły Magii i Czarodziejstwa znanej nam z uniwersum Harry’ego Pottera. Oczywiście nie zabrakło tu drobnych smaczków dla wszystkich wiernych fanów kultowej serii.

Greenfield

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów wykonanych w Minecrafcie. Greenfield sławę zyskało już w maju 2020 roku. Wówczas twórcy oddali do użytku pełnoprawne miasto wykonane w skali 1:1. Znajdziemy tu tysiące budynków oraz długie kilometry asfaltowych dróg. Co ciekawe zespół projektujący Greenfield ogłosił, że aktualnie „największe miasto” w Minecrafcie jest wykonane w zaledwie 20%!

Eldaria 

Od typowo industrialnych tworów możemy na chwilę przejść do „cudów natury” w świecie Minecrafta. Oczywiście za ich pojawienie się w grze nie odpowiada natura a sami gracze. Wyspa Eldaria to zbudowana na wodzie konstrukcja, którą twórcy wyposażyli w gęste lasy, wulkan, jaskinie, lochy, ale także osadnicze wioski. Ot taki mały „naturalny” przerywnik.

Adamantis

W przypadku powyższych budowli mówiliśmy o całych zespołach, które były odpowiedzialne za ich wykonanie. Co w takim razie powiecie na miasto Adamantis, które zostało zbudowane przez jednego człowieka? Posługujący się nickiem jamdelaney1 gracz na stworzenie tej rozwiniętej budowli potrzebował zaledwie trzech miesięcy.

Novigrad

Drugi na tej liście projekt opracowany i stworzony przez grupę Elysium Fire. W tym przypadku również stroną zamieszaną w całe przedsięwzięcie będzie CD Projekt Red. Co prawda Minecraftowy Novigrad nie odzwierciedla miasta, które mogliśmy zobaczyć w grach o Wiedźminie, ale na pewno jest to dobry materiał do inspiracji dla deweloperów z polskiego studia.

Śródziemie

Niesłychanie ogromny projekt oparty o Tolkienowski świat fantasy. Jest to zbiór różnych budowli, które po złożeniu przedstawiają nam całe Śródziemie na czele z takimi lokacjami jak Shire, Rohan, Isengard, Minas Tirith czy Rivendell. Ogrom mapy możecie na własne oczy zobaczyć na jej oficjalnej stronie internetowej.

Mondstadt

Na koniec coś dla fanów gry Genshin Impact, ale nie tylko. Osobiście projekt zrobił na mnie ogromne wrażenie, chociaż z produkcją od miHoYo nie mam nic wspólnego. Konstrukcja to miasto Mondstadt odwzorowane w skali 1:1 wraz z najmniejszymi detalami. Wrażenie robi tu przede wszystkim średniowieczny klimat zamku oraz otaczających go murów.

Źródło: PC Gamer

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy