nowe opcje na spotify

Nowe opcje na Spotify – utwórz playlistę wspólnie ze swoim ulubionym artystą

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Rozrywka

Spotify poinformowało, że udostępnia nowe opcje w ramach istniejącej funkcji Blend. Użytkownicy popularnej platformy streamingowej zyskali m.in. możliwość stworzenia listy odtwarzania wspólnie ze swoim ulubionym artystą. Na tym jednak nie koniec.

Na czym polegają nowe opcje na Spotify?

nowe opcje na Spotify

Jakiś czas temu informowaliśmy o Spotify Blend. To funkcja, która pozwala parze znajomych sprawdzić zbieżność swoich muzycznych gustów poprzez wygenerowanie specjalnej playlisty. Subskrybenci Spotify Premium dodatkowo mogą zobaczyć, w jaki sposób ich preferencje muzyczne ukształtowały wspólne listy odtwarzania. Od dziś funkcja Blend została poszerzona o dwie nowe funkcje.

Użytkownicy Spotify mogą teraz utworzyć playlistę Blend z maksymalnie 10 osobami i otrzymać jedną listę odtwarzania, która będzie dopasowana do gustu każdej z tych osób. Dotychczas użytkownicy mogli łączyć się dzięki Blend z jednym znajomym lub członkiem rodziny w danym momencie – przypomina popularna platforma streamingowa. Teraz możliwości są znacznie większe.

Kolejna nowość polega na tym, że można utworzyć playlistę z artystą, m.in. z BTS, Charli XCX, Kacey Musgraves, Lauv, Megan Thee Stallion, Mimi Webb, Tai Verdes, Xamã. Jak to działa? Otrzymujemy dostęp do specjalnej listy odtwarzania, stworzonej na podstawie naszego gustu muzycznego oraz preferencji muzycznych wybranego artysty, którego słuchamy. Do tego dochodzi karta udostępniania wyświetlająca wyniki dopasowania naszych gustów. Dzięki temu możemy sprawdzić, w jakim stopniu nasz gust muzyczny jest zgodny z tym, czego lubi słuchać dany artysta. Wynikami możemy pochwalić się bezpośrednio na Instagramie, Facebooku, Snapchacie lub Twitterze.

Jak skorzystać z nowych opcji? Zacznijmy od wspólnej playlisty z maksymalnie 10 osobami. Wpisujemy Blend w zakładce wyszukiwania na Spotify i dotykamy opcji Zaproś. Wybieramy osoby, z którymi chcemy utworzyć playlistę i czekamy, aż zaakceptują one nasze zaproszenia. Gdy to się stanie, lista odtwarzania zostanie utworzona, a każda z osób dostanie spersonalizowaną kartę udostępniania do wykorzystania w mediach społecznościowych.

Czytaj także: Spotify wycofuje się z Rosji – powrót kaset i CD?

Co ze wspólną playlistą z artystą? Tu sprawa jest znacznie prostsza. Po prostu przechodzimy do jego profilu w mediach społecznościowych i klikamy właściwy link.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy