spotify blend

Poznajcie Spotify Blend — funkcję, która sprawdzi muzyczne dopasowania u znajomych

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Rozrywka

Funkcja Blend od Spotify powoli wychodzi z fazy beta. Wkrótce będzie dostępna wraz z nowymi opcjami dla wszystkich użytkowników platformy. Para znajomych będzie mogła sprawdzić zbieżność swoich gustów muzycznych, a także dzielić się swoimi muzycznymi dopasowaniami dzięki wspólnej playliście.

Spotify Blend — jak to działa?

spotify blend

Żeby skorzystać z funkcji Blend, należy otworzyć aplikację Spotify, a następnie kliknąć Utwórz Blend w zakładce Dla Ciebie. Kolejny krok to wybranie opcji Zaproś i wysłanie za jej pomocą zaproszenia do znajomego, który dołączy do naszego Blenda. Jeśli znajomy zaakceptuje zaproszenie, Spotify wygeneruje nam playlistę z okładką na podstawie naszych gustów muzycznych.

Dzięki wspólnej liście Blend, użytkownicy popularnej platformy streamingowej mogą sprawdzić, w jakim stopniu ich muzyczne upodobania są do siebie zbliżone. Znajomi będą mogli zobaczyć utwory, które ich łączą. Historie dopasowań pojawią się automatycznie po utworzeniu listy Blend, ale użytkownicy będą mieli do nich dostęp w dowolnym momencie w obrębie listy odtwarzania — wyjaśnia Spotify. Dodatkowo subskrybenci Spotify Premium mają możliwość zobaczenia, jak ich preferencje muzyczne ukształtowały współdzielone listy odtwarzania. Żeby łatwiej rozróżniać swoje playlisty Blend, użytkownicy mogą dodawać do nich nowe okładki.

Czytaj także: Najlepiej opłacane specjalizacje IT w 2021 roku – kto zarabia najwięcej?

Olivia Rodrigo, Doja Cat, Taylor Swift, The Weeknd i Lil Nas X — to najczęściej streamowani artyści z playlist Blend z ostatniego miesiąca.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy