Blonde ana de armas

Film o Marylin Monroe z Aną De Armas otrzymał kategorię tylko dla dorosłych

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Rozrywka

Wiele wskazuje na to, że nadchodząca filmowa biografia Marylin Monroe nie będzie kolejną ugrzecznioną wizją made in Hollywood.

Blonde – film o Marylin Monroe z Aną De Armas

marylin monroe
Marylin Monroe w filmie Pół żartem – pół serio

Blonde”, bo taki tytuł nosi filmowa biografia legendy kina i popkultury Marylin Monroe oparty jest na książce autorstwa Joyce Carol Oates. Książka ta, która w Polsce nosi tytuł „Blondynka” pokazuje dobitnie szczery, bezlitosny i intymny portret Marylin Monroe, bez zbędnych upiększeń ani typowo hollywoodzkiego wygładzania faktów. W rolę Marylin Monroe w filmie opartym na książce Oates wciela się Ana De Armas, którą w ostatnich latach mogliśmy oglądać w takich filmach jak „Blade Runner 2049” czy „Na noże”. Wcześniej w roli Monroe były obsadzone m.in. Naomi Watts oraz Jessica Chastain, ale obie zrezygnowały. W filmie zobaczymy też m.in. Adriena Brody’ego oraz Bobby’ego Cannavale. Obraz reżyseruje Andrew Dominik, a jednym z producentów jest Brad Pitt.

Film o Marylin Monroe z kategorią NC-17 – co to oznacza?

„Blonde” jest już skończonym filmem, więc przed swoją premierą trafił na stół członków amerykańskiego Motion Pictures Association. Stowarzyszenie to decyduje m.in. o tym do jakiej grupy wiekowej nadaje się dany film przyznając mu odpowiednie kategorie. Okazuje się, że film „Blonde” według członków MPA kwalifikuje się do kategorii NC-17, oznacza to, że będzie on przeznaczony tylko dla dorosłych. NC-17 to najostrzejsza kategoria, jaką są oznaczane amerykańskie filmy. Często nawet brutalne horrory są przemontowywane i ostatecznie dostają niższą kategorię R. Dla wielu produkcji oznacza ona komercyjną porażkę, gdyż ogranicza widownię do tylko pełnoletnich odbiorców, a ci nie stanowią tak licznej grupy jak młodzi ludzie. Z tego też powodu wiele kin nie jest zainteresowanych, by w ogóle takie film grać u siebie.

Przeczytaj także: Francis Ford Coppola gardzi filmami o superbohaterach, ale jest fanem jednego z nich

Oczywiście dla filmu „Blonde” nie jest to wielka przeszkoda, gdyż akurat on będzie miał też, a wręcz przede wszystkim, swoją premierę w serwisie Netflix. Dystrybucja kinowa to zapewne od początku dość niszowa w tym przypadku alternatywa, skrojona głównie z myślą przyszłorocznych Oscarach. Tym niemniej kategoria NC-17 przyznana tej produkcji pokazuje, że czeka nas odważna i rzeczywiście mocna filmowa biografia tyleż samo legendarnej co tragicznej postaci Marylin Monroe.

Nie jest póki co znana data premiery filmu „Blonde”, poza tym, że ma to mieć miejsce jeszcze w 2022 roku w serwisie Netflix. Prawdopodobnie obejrzymy ten film pod koniec bieżącego roku.

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy