The Quarry — nowa straszna gra od studia Supermassive

Borys Francuz Borys Francuz Rozrywka

Studio Supermassive, które stoi między innymi za stworzeniem horroru Until Dawn ogłosiło nowy tytuł. The Quarry to zupełnie nowatorska produkcja, która będzie straszyć graczy już tego lata. Za wydaniem gry stoi 2K.

The Quarry – nowy horror od twórców Until Dawn

The Quarry - nowy horror od twórców Until Dawn

Wczoraj na Twitterze pojawiła się oficjalna zapowiedź The Quarry. Studio Supermassive Games opublikowało krótką zapowiedź gry oraz link do strony, na której zostanie ona zaprezentowana. Pokaz odbędzie się dzisiaj (tj. 17 marca) o godzinie 17:00 czasu polskiego. The Quarry zostanie wydane przez 2K jeszcze tego lata, a jej hasłem reklamowym zostało „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”.

Zobacz też: Data premiery realme GT NEO 3 jest znana – ma to być „najszybciej ładujący się telefon na świecie”

Klimat gry został już trochę zarysowany w krótkim filmiku. Policjant przesłuchuje tam grupę osób, które były świadkami wypadku. Zgodnie z relacją „coś” wyskoczyło przed maskę samochodu, przez co kierowca został zmuszony do zjechana na pobocze. O większych szczegółach fabuły dowiemy się zapewne podczas dzisiejszej prezentacji. Ponadto nie wiemy jeszcze nic na temat mechaniki gry oraz jej konwencji.

Warto zaznaczyć, że Supermassive Games szybko rozwiało wątpliwości dotyczące statusu The Quarry. Gracze podejrzewali, że jest to gra krótkometrażowa, ale twórcy w ramach odpowiedzi na jednego z tweetów sprostowali domysły, ogłaszając, że jest to pełnoprawny horror.

Supermassive Games jest najbardziej znane ze stworzenia gry Until Dawn na konsole PlayStation 4. Horror spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem graczy oraz recenzentów. Tytuł zdobył nawet prestiżową nagrodę BAFTA Games w 2016 roku. Supermassive Games statuetkę zgarnęło w ramach kategorii „najoryginalniejsza własność intelektualna”. Ostatnimi produkcjami, które pojawiły się na rynku z ramienia angielskiego studia to Little Nightmares II: Enhanced Edition oraz The Dark Pictures Anthology: House of Ashes.

Źródło: Games Radar i Twitter

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy