Robert Downey Jr. w filmie Kiss Kiss Bang Bang

Robert Downey Jr. i Shane Black ponownie razem na planie

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Rozrywka

Aktorsko-reżyserski duet Robert Downey Jr. i Shane Black planują adaptację serii powieści, których bohaterem był profesjonalny złodziej Parker.

O czym będzie opowiadać wspólny projekt Roberta Downeya Jr. i Shane’a Blacka?

Parker został stworzony przez autora Donalda Westalake’a, który w przypadku tej serii używał autorskiego pseudonimu Richard Stark (ciekawe czy to nazwisko nieprzypadkowo przyciągnęło do projektu Roberta Downeya Jr.). Postać Parkera doczekała się aż 24 powieści z nim w roli głównej. Kilka książek o Parkerze zostało już przeniesionych na duży ekran w przeszłości. Najbardziej znane filmy to „Zbieg z Alcatraz” z 1967 roku z Lee Marvinem w roli głównej, a także „Godzina zemsty” z 1999 roku z Melem Gibsonem czy „Parker” z Jasonem Stathamem.

Tym razem pałeczkę przejmuje Robert Downey Jr., któremu z pewnością przyda się odmiana gatunkowa jeśli chodzi o role filmowe.

Przez ostatnie kilkanaście lat grywał przeważnie pozytywne postaci w filmach dla masowego odbiorcy. Myślę tutaj oczywiście przede wszystkim o Tonym Starku/Iron Manie, ale też Sherlocku Holmesie czy doktorze Dolittle. Seria książek „Parker” to historia z trochę większym pazurem, także zwiastuje ciekawy zwrot w jego karierze.

Zobacz też: FreeDOS doczekał się pierwszej aktualizacji od lat.

Film ma wyreżyserować Shane Black. Nie tylko pracował on już z Downeyem Jr. dwukrotnie – przy okazji filmów „Kis Kiss Bang Bang” i „Iron Man”, ale też zasłynął swego czasu jako scenarzysta „Zabójczej broni”, która uchodzi za szczytową formę kina akcji lat 80. Wyreżyserował też m.in. „Ostatniego skauta” czy „Bohatera ostatniej akcji”. Niedawno dał światu nowego „Predatora”.

Na razie nie są znane szczegóły dotyczące najnowszej współpracy Blacka i Downeya Jr. Na pewno jednak zapowiada się ona interesująco.

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy