BF 2042 z nieoficjalnym battle royale

Gracz wykorzystał Portal z Battlefield 2042 do stworzenia 100-osobowego battle royale

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Rozrywka

Battle royale stał się bez wątpienia jednym z najczęściej ogrywanych formatów w strzelankach multiplayer. Ze względu na popularność tego trybu fani byli zaskoczeni, gdy EA Dice stwierdziło, że BF 2042 go nie dostanie. Okazuje się jednak, że dla chcącego nic trudnego. Pewien przedsiębiorczy użytkownik wykorzystał nową funkcję Portalu w grze, aby stworzyć pole bitwy w stylu Warzone dla 100 graczy.

BF 2042 z nieoficjalnym battle royale

Użytkownik serwisu Reddit o pseudonimie u/chbmg wykorzystał edytor zasad Portalu w Battlefield 2042, aby stworzyć funkcjonalne pole bitwy battle royale dla 100 graczy. Nazwana Warfield 100, niestandardowa oferta Portalu BF zawiera wszystko, co gracze pokochali, w tym przedmeczowe lobby, zrzuty do aktywnych obszarów gry, losowe łupy i okrągłą mapę zamykającą, zaprojektowaną tak, by kierować ocalałych w stronę siebie nawzajem i doprowadzić do spektakularnego finału. Gracze dołączający do Warfield 100 znajdą się w dość znajomym scenariuszu. Po pojawieniu się w lobby przed grą zostają zrzuceni na spadochronie wyposażeni tylko w pistolet startowy i ekwipunek towarzyszący. Od tego momentu wszystko jest proste: szukają łupów, muszą pozostać w kręgu, zająć się wrogami i przetrwać. W grze pojawia się nawet więzienie w stylu gułagu Warzone, które daje graczom możliwość ponownego dołączenia do akcji.

Zobacz też: Biletomat nie działa, a mandat jest – Sąd przyznał rację pasażerowi komunikacji miejskiej

Chociaż niektóre z bardziej tradycyjnych cech gatunku nie mogły być stworzone bezpośrednio za pomocą portalu, twórcy trybu gry byli w stanie wykorzystać dostępną funkcjonalność i warunki, by jak najbardziej przypominać zachowanie tytułów z gatunku. I tak zamiast szumiących skrzyń z łupami, komunikaty na ekranie ostrzegają graczy o pobliskich łupach. Gdy zostaną one zlokalizowane, gracze muszą trzykrotnie przykucnąć, co spowoduje, że gra zastąpi ich obecny ekwipunek nowo odkrytą bronią. Dodatkowo krąg w Warfield 100 składa się z przerośniętych botów, które tworzą zewnętrzny krąg i kierują graczy do jego środka, podobnie jak gaz w Warzone. Jeśli wyjdziesz poza krąg, boty od razu Cię zastrzelą. Gracze, których spotka przedwczesny koniec, będą mieli wiele okazji, by uciec z więzienia i przenieść się do innego miejsca, zanim zostaną całkowicie wyeliminowani. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy