ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google earth filmy o superbohaterach

10 miejsc z filmów o superbohaterach, które odwiedzisz z Google Earth

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Rozrywka

Jeśli lubicie oglądać filmy o superbohaterach, być może chcieliście kiedyś odwiedzić zawarte w nich miejsca — Google Earth sprawia, że to bardzo proste. Oczywiście wirtualna wizyta nie jest tym samym, co tradycyjne zwiedzanie danej lokalizacji. Jeśli jednak nie macie możliwości odbycia dalekiej podróży, usługa od Google da wam namiastkę tego, co można poczuć będąc na miejscu.

Tu kręcono filmy o superbohaterach – lokalizacje w Google Earth

W filmach o superbohaterach nie brakuje efektów specjalnych i miejsc wyglądających jak nie z tego świata. Produkcje te są jednak nagrywane w prawdziwych sceneriach. Google udostępniło odnośniki pozwalające zwiedzić te miejsca za pośrednictwem usługi Google Earth. Lubicie DC i Marvela? A może szukacie inspiracji na prawdziwą wakacyjną podróż lub zwyczajnie nudzicie się i chcecie zobaczyć coś interesującego? Tak czy inaczej, zapoznajcie się z tą listą.

  • Wolverine — scena pogrzebu pana Yashidy została nagrana w XIV-wiecznej świątyni buddyjskiej Zojoji.
  • Batman – Początek — niesamowita walka Christiana Bale’a z Liamem Neesonem miała miejsce na lodowcu Vatnajökull w Islandii.
  • X-Men — szkoła dla mutantów z tego filmu naprawdę istnieje. Tyle że w rzeczywistości to Casa Loma — zamek znajdujący się w Toronto, zbudowany w 1914 roku.
  • Wonder Woman — jednym z miejsc wykorzystanych do kręcenia tego filmu było muzeum Luwr w Paryżu.
  • Strażnicy Galaktyki — pierwsze sceny z tego filmu zostały nagrane na jednym z największych dworców kolejowych w Belgii – Liege-Guillemins.
  • Czarna Pantera — koronacja T’Challa na króla Wakandy była nagrywana w okolicy wodospadów na granicy Argentyny z Brazylią.
  • Superman (1978) — w Google Earth możecie zobaczyć Daily News Building w Nowym Jorku — budynek, w którym nagrywano sceny z filmu.
  • Iron Man 2 — w Los Angeles znajduje się kultowy sklep Randy’s Donuts, którego znak ma prawie siedem metrów wysokości. Fani filmu zapewne go pamiętają.
  • Thor: Mroczny Świat — jeśli macie w pamięci ostateczną bitwę między Thorem a Malekithem, musicie kojarzyć Old Royal Naval College w Londynie.
  • Avengers: Wojna bez granic — w ostatniej scenie tego filmu można zobaczyć krajobraz tarasów ryżowych w Banaue.

Czytaj także: Netflix wprowadza udogodnienia dla rodziców – wybieranie odpowiednich treści będzie prostsze

Nabrała was ochota na tradycyjne zwiedzanie, czy wizyta za pośrednictwem Google Earth wystarczyła?

źródło: Google Polska

Sprawdź najnowsze wpisy