Diablo II zmiana balansu

Diablo II z oficjalną datą premiery – pokonamy Pana Zniszczenia jeszcze w tym roku

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Rozrywka

Średnia wieku przeciętnego gracza stale rośnie. To właśnie pokolenie milenialsów jako pierwsze na masową skalę pokochało elektroniczną rozgrywkę, przy czym wielu przestaje już nadążać za nowymi premierami. Tym samym wielu uwielbia grać w gry, które już dobrze zna. Sam jestem tego przykładem, ponieważ zawsze jak uruchamiam PC-ta spoglądają na mnie ikony Heroes 3 i dwóch pierwszych Gothiców. Jak jednak zarobić na takich graczach? Wystarczy sprzedać im jeszcze raz ich ulubioną grę. Najlepiej jednak w wersji, za którą byliby gotowi znów zapłacić. Przykładem takiego tytułu ma być nadchodzące Diablo II, którego datę premiery właśnie poznaliśmy.

Diablo II Resurrected data premiery

Blizzard ma już spore doświadczenie z remasterami gier owianych kultem. Zwłaszcza odnowiona wersja Warcrafta 3 była dla firmy wiadrem zimnych pomyj wylanych prosto na głowę. Firma przekonała się wtedy, że podbicie rozdzielczości i dostosowanie gry do proporcji ekranu 16: 9 to nie jest droga do sukcesu. Dlatego miejmy nadzieję, że firma nie powtórzy błędów przeszłości i odświeżone Diablo II zaoferuje o wiele więcej, jednocześnie nie zmieniając przy tym tego, co pokochaliśmy w tej grze.

Zobacz też: Balony stratosferyczne są mylone z UFO – inżynier NASA tłumaczy, dlaczego

Na szczęście sami twórcy podzielili się informacjami na temat tego, czym gra ma być:

Diablo II: Resurrected przenosi klasyczną grę 2D opartą na sprite’ach do teraźniejszości z pełnym fizycznym renderingiem 3D, dynamicznym oświetleniem, odnowionymi animacjami i efektami zaklęć — wszystko to w oszałamiającej rozdzielczości 4K.† Wszystkie 27 minut klasycznych filmów z gry, opowiadających o wędrówce tajemniczego Mrocznego Wędrowca, zostanie zremasterowane od podstaw. Koszmarne dźwięki Sanktuarium i jego zapadająca w pamięć ścieżka dźwiękowa zostały również ożywione, aby zapewnić obsługę dźwięku przestrzennego Dolby 7.1. Diablo II: Resurrected poprzez podniesienie jakości audio i wizualnej gry prezentuje głębię rozgrywki i charakterystyczne projekty, które do dziś bawią graczy na całym świecie.

Diablo II Resurrected pojawi się na Xbox One, Xbox Series X|S, PS5/PS4, PC oraz Nintendo Switch 23 września 2021 roku

Źródło: Blizzard

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy