Dexter Morgan powróci w dziewiątym sezonie serialu, który większość uważała już dawno za zakończony. Nowa zapowiedź dziewiątego sezonu pojawiła się właśnie w sieci i choć nie widzimy w nim żadnych scen zdradzających fabułę nadchodzących odcinków, to przynajmniej poznaliśmy datę premiery serialu. Dalej przybliżoną, ale teraz wiemy już trochę więcej.

Dexter powróci jesienią – dziewiąty sezon już blisko

Zapewne każdy, kto jest fanem seriali, dobrze zna postać Dextera. Jeżeli jednak nie oglądaliście nigdy tego serialu, to w tekście mogą pojawić się SPOILERY. Weźcie to pod uwagę i nie psujcie sobie zabawy, jeżeli chcecie nadrobić zaległości. Ten serial to był naprawdę ogromny hit, a postać Dextera Morgana przez bardzo długo była na ustach wszystkich. W końcu mówimy o człowieku pozbawionym praktycznie uczuć oraz o… mordercy. Dexter wybierał swoje ofiary bardzo dokładnie i pozbawiał ich życia w taki sposób, by jednocześnie zatrzeć za sobą ślady. Miał ku temu dobre powody, a i jego praca sporo mu w tym pomagała. W końcu kto zatrze lepiej ślady morderstwa, niż technik policyjny.

Serial był ogromnym sukcesem i częściowo zapoczątkował modę na „złych bohaterów”. Widzieliśmy takich w Breaking Bad, które w przeciwieństwie do Dextera zakończyło się „z hukiem”. Fani serialu mieli bowiem za złe twórcom to, jak poprowadzili historię Morgana w późniejszych sezonach i o to, jak ją zakończyli. Nie chcemy tutaj zdradzać szczegółów, ale samo zakończenie nie pasowało do tego, co pieczołowicie budowano przez osiem sezonów.

Zobacz też: Z HBO Go znika sporo dobrych produkcji – co konkretnie?

Teraz wiemy, że dziewiąty sezon Dextera zadebiutuje jesienią tego roku. Ma pojawić się w ramówce stacji Showtime i liczył będzie dziesięć odcinków. Te będą pojawiać się w odstępach tygodniowych, więc na obejrzenie całego sezonu w jeden weekend trzeba będzie poczekać. Ósmy sezon serialu emitowano w 2013 roku, czyli fani na kontynuacje czekali prawie dziewięć lat. Jesienią przekonamy się, czy to czekanie zostało wynagrodzone.

Źródło: Showtime

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.