użytkownicy spotify poczuli magię świąt

Użytkownicy Spotify poczuli magię świąt wyjątkowo szybko – to utwory, których słuchają

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Rozrywka

Statystyki Spotify pokazują, że użytkownicy tej popularnej platformy streamingowej w tym roku poczuli magię świąt wcześniej niż zwykle. Do rozpoczęcia Świąt Bożego Narodzenia pozostał jeszcze cały miesiąc, a od początku roku użytkownicy odsłuchali już ponad 6,5 mld minut muzyki świątecznej.

Użytkownicy Spotify poczuli magię świąt – czego dokładnie słuchają?

Słuchanie przez część osób świątecznej muzyki już w listopadzie nie jest nowym zjawiskiem. W tym roku wcześniej niż zwykle wprowadziliśmy się w świąteczny nastrój – wskazuje jednak Spotify i podaje, że Christmas Hits, czyli najpopularniejsza świąteczna playlista na platformie, już we wrześniu i październiku była odtwarzana zdecydowanie częściej niż w poprzednich latach.

W październiku użytkownicy Spotify słuchali największych świątecznych hitów 25% częściej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Największą popularność muzyka związana ze świętami notuje w weekendy. Spotify zaprezentowało 5 najpopularniejszych świątecznych utworów w Polsce (na podstawie danych zebranych od ostatnich świąt). Oto lista:

  1. Wham! – Last Christmas
  2. Mariah Carey – All I Want for Christmas Is You
  3. Ariana Grande – Santa Tell Me
  4. Chris Rea – Driving Home for Christmas
  5. Shakin’ Stevens – Merry Christmas Everyone

Czytaj także: Kina, teatry, kluby muzyczne – kiedy zostaną otwarte? Oto prawdopodobna data

Najpopularniejszym twórcą na Spotify, jeśli mówimy o świątecznych klimatach, pozostaje Michael Bublé z albumem Christmas. Liczba odtworzeń tej płyty wśród użytkowników platformy wynosi ponad 1,8 mld. Spotify przypomina, że wszystkie playlisty, albumy i utwory na Święta dostępne są w specjalnej sekcji Wesołych Świąt.

źródło: Spotify

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy