ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
kina teatry kiedy otwarte

Kina, teatry, kluby muzyczne – kiedy zostaną otwarte? Oto prawdopodobna data

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Rozrywka

Wiele osób zastanawia się, kiedy zostaną otwarte kina, teatry czy kluby, w których odbywają się koncerty. Od dłuższego czasu nie ma możliwości wybrania się do takich miejsc, poza tym i tak nie miałoby to żadnego sensu, bo nic się w nich nie dzieje. Dziś poznaliśmy prawdopodobną datę otwarcia wspomnianych obiektów.

Kina, teatry, kluby – kiedy będą otwarte?

W sobotę premier Mateusz Morawiecki ogłosił plan działań rządu w związku z koronawirusem w najbliższych miesiącach. Od 28 listopada do 27 grudnia czeka nas tzw. Etap Odpowiedzialności. Galerie handlowe będą objęte mniejszymi restrykcjami, ale w kwestii kin czy teatrów zmian nie będzie. Nie można organizować żadnych wydarzeń kulturalnych.

Wiele może zmienić się 28.12.2020. Wtedy też rząd chce przejść w tzw. Etap Stabilizacji. Zakłada on powrót do znanych już Polakom stref (czerwonych, żółtych i zielonych). Koncerty, projekcje filmów czy spektakle mają móc się jednak odbywać w każdej strefie.

  • Strefa Czerwona oraz Żółta (ok. 19 tysięcy zachorowań / ok. 9,4 tysiąca zachorowań) – wydarzenia kulturalne, kina: limit 25% zajętych miejsc, co czwarte miejsce w rzędzie, naprzemiennie
  • Strefa Zielona (ok. 3,8 tysiąca zachorowań) – wydarzenia kulturalne, kina: limit 50% zajętych miejsc

Pozostaje jeszcze kwestia tego, jak zostaną potraktowane wydarzenia, gdzie publiczność stoi lub się przemieszcza, a nie siedzi. Jeśli chodzi o różnego rodzaju targi, to od 28.12.2020 będą się one mogły odbywać w stacjonarnej formie jedynie w Strefie Zielonej (limit: max. 1 os./4m2).

Czytaj także: Antyszczepionkowcy i antycovidowcy łączą siły – media społecznościowe chcą ich powstrzymać

Skoro przytoczyliśmy oficjalne plany rządu, czemu wciąż mówimy o prawdopodobnej, a nie pewnej dacie? Nie da się ukryć, że sytuacja związana z pandemią dynamicznie się zmienia. W przeszłości rząd już niejednokrotnie w ostatniej chwili zmieniał obowiązujące zasady. Przez najbliższy miesiąc wiele może się zdarzyć, jeśli sytuacja się pogorszy, może nas czekać nawet tzw. narodowa kwarantanna. Póki co data 28.12.2020 jest zatem ważnym punktem odniesienia, ale pamiętajmy, że wiele zależy od nas. Rząd uzależnia swoją decyzję od panującej sytuacji epidemicznej, a 28.12.2020 to najwcześniejszy moment, kiedy może dojść do – choćby częściowego – odmrożenia branży kulturalnej.

źródło: GOV, własne

Sprawdź najnowsze wpisy