ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
EMA kradzież danych o szczepionkach

Antyszczepionkowcy i antycovidowcy łączą siły – media społecznościowe chcą ich powstrzymać

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Facebook, Twitter i Google przygotowują się do kolejnej wielkiej walki z dezinformacją. Łączą one siły z firmami sprawdzającymi fakty i agencjami rządowymi z całego świata. Wszystko po to, aby zwalczać dezinformację o nadchodzących szczepionkach przeciwko koronawirusowi. W ramach nowego partnerstwa platformy mediów społecznościowych będą współpracować z naukowcami i agencjami rządowymi w Wielkiej Brytanii i Kanadzie w celu stworzenia ram reagowania na błędne informacje na temat szczepionek w czasie pandemii.

Portale społecznościowe przeciwko antyszczepionkowcom i antycovidowcom

Portale społecznościowe przeciwko antyszczepionkowcom i antycovidowcom

Jak można przeczytać w komunikacie prasowym:

W przypadku szczepionki przeciw koronawirusowi, która może pojawić się już za kilka miesięcy, fala związanych z nią fałszywych informacji może podważyć zaufanie do medycyny. I to w momencie, kiedy ma ona największe znaczenie. Ten projekt jest próbą wyciągnięcia wniosków z poprzednich fal fakenewsów w czasie pandemii. Chcemy upewnić się, że wszyscy jesteśmy gotowi na powstrzymanie kolejnego kryzysu, zanim się pojawi.

Zobacz też: Nowe sprzęty Huawei w Polsce – FreeBuds Studio i Monster Eyewear II

W projekcie uczestniczą Facebook, Google i Twitter, a także organizacje zajmujące się sprawdzaniem faktów w USA, Wielkiej Brytanii, Indiach, Hiszpanii, Argentynie i Afryce. Zaangażowane są również: brytyjski Departament ds. Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu oraz kanadyjskie Biuro Prywatnej Rady. Według Full Fact grupa ta stworzy standardy odpowiedzialności w zwalczaniu dezinformacji. Dodatkowo opracuje wspólne ramy im przeciwdziałania. Nie jest jasne, jaki wpływ takie grupy będą miały ostatecznie na politykę firm z sektora mediów społecznościowych. Mimo że platformy te podjęły pewne kroki w celu zwalczania antyszczepionkowych teorii spiskowych, to nie odniosły one większego sukcesu. 

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy