Sześcioodcinkowy serial „Otwórz oczy” to kolejna polska produkcja serwisu Netflix. Premiera planowana jest na 2021 rok.

„Otwórz oczy” od Netflixa

 

Serial zapowiadany jest jako „tajemnicza historia z gatunku science fiction”. Główną bohaterką jest nastoletnia Julka, która po tragicznym wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji. Dziewczynę dręczą dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne i zaczyna kwestionować rzeczywistość. Próbuje uciec z ośrodka i jednocześnie dąży do odkrycia prawdy. Uważa, że ten świat nie jest tym, czym się wydaje.

W roli głównej wystąpi debiutująca Maria Wawreniuk. Jako jej przewodnika po ośrodku zobaczymy Ignacego Lissa („Erotica 2022”). Reżyserami serialu są Anna Jadowska („Dzikie róże”) i Adrian Panek („Wilkołak”). Scenariusz powstał na podstawie powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk „Druga szansa”. Napisali go Kasper Bajon, Igor Brejdygant, Milena Dutkowska i Klara Kochańska. Serial jest na etapie postprodukcji. Premierę zaplanowano na 2021 rok, ale nie sprecyzowano, kiedy dokładnie możemy spodziewać się tego tytułu w bibliotece Netflixa. 

„Otwórz oczy” to intrygująca opowieść o wchodzeniu w dorosły świat i poszukiwaniu własnej tożsamości. Dla mnie interesujące w pracy nad tą historią było to, że opisując drogę głównej bohaterki, sięgnęliśmy również do jej świata wewnętrznego. A pełna energii i pomysłów obsada, składająca się głównie z młodych aktorów, często pierwszy raz pojawiających się na ekranie, stworzyła atmosferę, która mam nadzieję, będzie odczuwalna w serialu.

Powiedziała o serialu Anna Jadowska. Adrian Panek dodaje:

Julka to bardzo współczesna bohaterka, która próbuje rozwiązać zagadkę swojej tożsamości i świata, w którym się znalazła. Musi zmierzyć się z kłamstwem i manipulacją, żeby odkryć prawdę. Jej historia jest pełna napięcia i kolejnych zwrotów akcji. To wyjątkowy projekt łączący gatunki, które bardzo cenię: romans, horror, film gotycki, oraz kino mystery, drogi i akcji czy teenage drama. Mieliśmy wielką frajdę kręcąc tę historię!

Polskie seriale Netflixa

Netflix zrealizował już dwa polskie seriale: „1983” oraz „W głębi lasu”. Gigant streamingowy realizuje też drugi sezon serialu „Rojst” (pierwszy powstał dla serwisu Showmax). Z powodu pandemii koronawirusa opóźniła się produkcja serialu „Sexify”, którego premiera zapowiadana jest na pierwszą połowę 2021 roku.  

Źródło: informacja prasowa

Czytaj też: Spin-off „The Batman” od HBO Max ma już pierwsze problemy

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Paweł Pązik