Zapowiedziany w lipcu przez HBO serialowy spin-off filmu „The Batman” stracił showrunnera. Po czterech miesiącach z pracy nad projektem zrezygnował Terence Winter, autor m.in. „Rodziny Soprano” czy „Zakazanego Imperium”. 

Spin-off filmu „The Batman” powstaje dla HBO Max

Serwis The Hollywood Reporter poinformował, że przyczyną odejścia Wintera są spore różnice między nim a Mattem Reevesem (reżyserem „The Batman”) oraz producentami serialu. Chodzi o zaproponowaną przez niego wizję opowieści. HBO Max nie rezygnuje jednak z realizacji projektu i poszukuje nowego showrunnera. Z pewnością opóźni to jednak prace.

Plany dotyczące powstania serialu ogłoszono w lipcu. Opowiedziana w nim historia ma rozgrywać się w świecie filmu „The Batman”, nad którym pracuje Reeves. Główna oś fabularna ma dotyczyć walki z korupcją w Gotham City. Akcja będzie rozgrywać się w pierwszym roku działalności Batmana i skupić się na problemach w policji. Serial nie ma jeszcze tytułu, ale robocza nazwa to „Gotham Central”. Twórcy nie potwierdzili, czy w produkcji HBO Max pojawi się Batman, w którego w filmie Reevesa wcielił się Robert Pattinson. 

Czytaj też: Nowe zwiastuny: „Tom i Jerry”, „Liga Sprawiedliwości” i komedia z Meryl Streep

Premiera  „The Batman” planowana jest na 4 marca 2022 roku. Realizacja filmu ciągle boryka się z różnymi problemami. W połowie marca zaledwie kilka tygodni po rozpoczęciu realizacji filmu zdjęcia przerwano na pięć i pół miesiąca. Wznowiono je na początku września, ale wkrótce potem studio Warner Bros. poinformowało, że jeden z członków ekipy pracującej na planie filmu w Wielkiej Brytanii uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Następnie premierę filmu przesunięto o pół roku z października 2021 na marzec 2022 roku. Teraz problemy dotknęły też serialowy spin-off. 

W filmie w tytułowej roli zobaczymy Roberta Pattinsona. Oprócz niego w obsadzie znaleźli się także:  Zoe Kravitz (Catwoman), Colin Farrell (Pingwin), Paul Dano (Riddler), Andy Serkis (Alfred), Jeffrey Wright (James Gordon) oraz John Turturro (Carmine Falcone). 

Źródło: Hollywoodreporter.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik