O powstaniu filmu „Indiana Jones 5” mówi się od kilku lat, ale wreszcie plany zaczynają nabierać realnych kształtów. Studio Lucasfilm zamierza rozpocząć realizację zdjęć w sierpniu 2021 roku. 

Nadchodzi „Indiana Jones 5” 

 

Piąta część legendarnego przygodowego cyklu miała pierwotnie trafić do kin już w lipcu 2019 roku, a następnie przesunięto ją o rok. Disney ponownie przełożył premierę na kolejny lipiec, ale przez pandemię koronawirusa tego terminu również nie uda się dotrzymać. Najnowsze doniesienia mówią o 29 lipca 2022 roku jako obowiązującej dacie pojawienia się „Indiana Jones 5” w kinach. Najpierw jednak film musi powstać, a w przypadku tego tytułu nic nie jest oczywiste. Studio Lucasfilm wyznaczało początek zdjęć na sierpień 2021 roku. Film ma być kręcony w Pinewood Studios w Wielkiej Brytanii. Prace miały ruszyć już w tym roku, ale pandemia pokrzyżowała plany. 

Reżyserem filmu „Indiana Jones 5” będzie James Mangold, który przejął projekt od Stevena Spielberga. Twórca czterech poprzednich części nadal będzie uczestniczył w pracach nad projektem jako producent wykonawczy. Muzykę skomponuje legendarny John Williams. W obsadzie ma ponownie pojawić się Harrison Ford.

Scenariusz filmu przeszedł przez ręce kilku twórców. Po tym, jak okazało się, że piątej części nie wyreżyseruje Steven Spielberg, z pracy nad projektem zrezygnował David Koepp. Później za scenariusz miał odpowiadać Jonathan Kasdan, ale również jego nie ma już wśród twórców „piątki”. Nie wiadomo, z którego scenariusz skorzysta reżyser James Mangold. Być może napisze go sam, bo przecież ma w swoim dorobku nominację do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany za „Logana”. 

Czytaj też: Mel Gibson zapewnia, że powstanie film ”Zabójcza broń 5”

Pierwszy film z serii trafił do kin w 1981 roku pod tytułem „Poszukiwacze zaginionej Arki”. W 1984 roku pojawił się „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”, a pięć lat później „Indiana Jones i ostatnia krucjata”. W 2008 roku premierę miała czwarta cześć – „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”

Źródło: Thedisinsider.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik