Pamiętacie tę serię filmów, która królowała w epoce kaset wideo? Szykuje się jej powrót w czasach streamingu. „Zabójcza broń 5” jest na etapie realizacji – zapewnia Mel Gibson, który znów ma wystąpić w roli Martina Riggsa. 

”Zabójcza broń 5” – kiedy premiera?

O realizacji piątej części mówi się już od jakiegoś czasu. Mel Gibson odniósł się do tych pogłosek w trakcie audycji „Good Morning America”. Aktor, który obecnie promuje swój nowy film „Fatman” przyznał, że trwają prace nad realizacją „piątki”. Gibson nie zdradził wielu szczegółów, ale dodał, że za reżyserię odpowiada Richard Donner. „To człowiek, dzięki któremu  >>Zabójcza broń<< trafiła na ekrany i aktualnie pracuje nad tym projektem. Jest legendą” – powiedział Gibson. Informacja wydaje się o tyle sensacyjna, że Donner ma 90 lat i po raz ostatni pracował na planie filmu w 2006 roku, gdy kręcił „16 przecznic”. To właśnie on stał za kamerą w czterech poprzednich filmach z cyklu  i najwyraźniej chce zrealizować też piątą część. 

Pierwsza „Zabójcza broń” trafiła na ekrany w 1987 roku. Produkcja wpisywała się w modny wówczas trend kina akcji z elementami komediowymi oraz do tzw. buddy-cop, czyli opowieści o dwójce zupełnie niepasujących do siebie osób, które muszą współpracować w realizacji pewnego zadania. Kolejne części miały premierę w 1989, 1992 i 1998 roku. W duecie z Gibsonem występował Danny Glover. Ważnym elementem obsady był też Joe Pesci, który wcielał się w postać Leo Getza. 

Czytaj też: Twórca „Creed II” nakręci nowy film w świecie „Transformers”

Łącznie cztery części „Zabójczej broni” zarobiły na całym świecie 950 mln dol. Obecnie bardzo popularny jest trend wracania do starych pomysłów, które kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu cieszyły się wielką popularnością. Z pewnością „Zabójcza broń 5” ma wszystko, co potrzeba, aby osiągnąć sukces. Podobno gotowy jest już scenariusz, który napisał Shane Black. Nadal czekamy jednak na oficjalną informację o rozpoczęciu realizacji filmu. 

Źródło: Movieweb.com

Czytaj też: James Bond w HBO GO. Wkrótce trafią tam wszystkie dotychczasowe filmy z 007

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik