Steven Caple Jr. ma być reżyserem nowego filmu w uniwersum „Transformers”. Produkcja ma wejść na ekrany kin za dwa lata.

Będzie kolejny film „Transformers” 

Studio Paramount Pictures przyznało, że ruszają prace nad produkcją. Serwis Deadline.com ustalił też, że reżyserem nowego filmu w świecie „Transformers” będzie Steven Caple Jr. Wprawdzie twórca nie ma jeszcze podpisanej umowy ze studiem, ale jest on głównym kandydatem i formalności mają być wkrótce dopięte. Caple Jr. ma w swoim dorobku przede wszystkim film „Creed II” z Michaelem B. Jordanem w roli boksera Adonisa Creeda.

Wcześniej poinformowano, że scenariusz mieli przygotować Joby Harold oraz James Vanderbilt i propozycja jednego z nich zostanie ostatecznie zrealizowana. Wszystko na to wskazuje, że Caple Jr. nakręci film na podstawie tekstu Harolda. Szczegóły dotyczące fabuły nie są jeszcze znane. Premiera produkcji planowana jest na 24 czerwca 2022 roku. Nie będzie to jednak wystawne widowisko, lecz bardziej film przypominający rozmachem „Bumblebee” z 2018 roku.

Oprócz nowego filmu fabularnego w uniwersum „Transformers” powstaje też pełnometrażowa animacja, będąca prequelem serii. Jej reżyserem jest Josh Cooley, twórca m.in. „Toy Story 4”. 

Czytaj też: Michael B. Jordan może pojawić się po obu stronach kamery w filmie „Creed 3”

Od 2007 do 2017 roku reżyser Michael Bay zrealizował pięć filmów z serii „Transformers”. Filmy miały kiepskie recenzje, ale za to świetnie sprzedawały się w kinach – łącznie zarobiły ponad 4 mld dol. Najbardziej dochodowa okazała się produkcja „Transformers 3”, która zarobiła w kinach aż 1,12 mld dol. Jednak po porażce finansowej piątego filmu zatytułowanego „Transformers: Ostatni rycerz” studio Paramount Pictures zdecydowało się powierzyć reżyserię kolejnego filmu innemu twórcy, ale też przydzielić mu mniejszy budżet. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę, bo nakręcone przez Travisa Knighta „Bumblebee” zostało docenione przez krytyków oraz widzów. Filmy oraz animacje w świecie „Transformers” dostępne są w Polsce w kilku serwisach streamingowych

Źródło: Deadline.com

Czytaj też: James Bond w HBO GO. Wkrótce trafią tam wszystkie dotychczasowe filmy z 007

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Paweł Pązik