ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
michael b. jordan creed

Michael B. Jordan może pojawić się po obu stronach kamery w filmie „Creed 3”

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Michael B. Jordan nie tylko powróci w głównej roli, ale też może być reżyserem filmu „Creed 3”. Podobnie jak Sylvester Stallone w trakcie realizacji serii „Rocky” połączyłby dwie funkcje na planie produkcji rozgrywającej się w świecie boksu.

„Rocky” po latach, ale to nie on jest głównym bohaterem

Sylvester Stallone w 1976 roku zapoczątkował jedną z najsłynniejszych serii w dziejach kina. Nie tylko wystąpił we wszystkich dotychczasowych częściach, ale był też autorem scenariusza i reżyserem większości z nich. Rocky Balboa jako bohater mocno się zestrzał i po szóstym filmie, który miał premierę w 2006 roku, musiał zejść na drugi plan. Dziewięć lat później pojawił się „Creed: Narodziny legendy”,  w którym głównym bohaterem opowieści został Adonis, syn Apollo Creeda, rywala Rocky’ego z poprzednich części. Nowy początek opowieści okazał się bardzo udany, a sam Stallone otarł się nawet o Oscara za drugoplanową rolę i zdobył Złoty Glob. Nic dziwnego, że trzy lata później na ekrany kin wszedł „Creed 2”. Film obronił się jako kontynuacja i dlatego twórcy poszli za ciosem. Trwają przygotowania do trzeciej części. 

Michael B. Jordan chce nie tylko wystąpić jako Adonis Creed, ale też stanąć za kamerą

Pierwszy film nowej serii wyreżyserował Ryan Coogler, drugi – Steven Caple Jr. Przy trzecim filmie za reżyserię chce odpowiadać odtwórca głównej roli Michael B. Jordan. Aktor prowadzi obecnie rozmowy ze studiem MGM. Wedle wcześniejszych zapowiedzi za scenariusz do „Creed 3” odpowiada Zach Baylin. 

Czytaj też: Premiera online „Nie czas umierać” to tylko plotka, film trafi do kin

Michael B. Jordan znany jest także z roli Erika Killmongera w filmie „Czarna Pantera”. Do tej pory nie zadebiutował jako reżyser. Był już za to producentem wykonawczym drugiej części „Creeda”. Brak na razie informacji, kiedy „trójka” trafi do kin. MGM na razie zmaga się z problem z dystrybucją nowego Bonda. Niedawne pogłoski o premierze „Nie czas umierać” w streamingu okazały się tylko plotką, ale serwis Deadline potwierdził, że takie rozmowy prowadzono. 

Źródło: Deadline.com

Sprawdź najnowsze wpisy