Nowy film z Tomem Hanksem zamiast do kin trafi do Netflixa. Taki jest plan wytwórni Universal, która chce, aby „Nowiny ze świata” były wyświetlane na dużym ekranie w USA, ale na pozostałych rynkach mają być dostępne w bibliotece streamingowego giganta. 

Netflix pokaże film, w którym Tom Hanks przemierza Teksas

Premiera kinowa filmu „Nowiny ze świata” była planowana na 25 grudnia (w Polsce na 29 stycznia) i ten termin będzie podtrzymany, ale tylko w Stanach Zjednoczonych. Międzynarodowa dystrybucja tej produkcji będzie obsługiwana przez Netflix. W USA film szybko trafi do streamingu, bo już po 17 dniach od kinowej premiery. Nadal będzie można obejrzeć go na wielkim ekranie lub w domu za dodatkową opłatą. Jest to efekt umowy wytwórni Universal z siecią kin AMC, która dopuszcza taki hybrydowy model dystrybucji.

Reżyserem filmu jest Paul Greengrass, który ma w swoim dorobku takie tytuły jak „Kapitan Phillips”, „Lot 93”, „Krwawa niedziela” czy „22 lipca”. Ostatnią z wymienionych produkcji także dystrybuował na całym świecie Netflix. Greengrass napisał scenariusz „Nowin ze świata” wspólnie z Lukiem Daviesem na podstawie powieści Paulette Jiles, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Czarne. Wydawca tak streszcza tę opowieść:

Rok 1870. Kapitan Jefferson Kyle Kidd, siedemdziesięcioletni wdowiec, weteran kilku wojen, przemierza północny Teksas, urządzając w miasteczkach odczyty dla spragnionej wieści ze świata publiczności. Pewnego dnia jego znajomy Britt Johnson zwraca się do niego z nietypową prośbą – za pięćdziesiąt dolarów w złocie Kidd ma przewieźć dziesięcioletnią dziewczynkę do jej krewnych w San Antonio. Cztery lata wcześniej Johanna została uprowadzona przez Kiowów, którzy na jej oczach zamordowali jej rodziców i siostrę, a potem wychowali ją jak własne dziecko. Teraz została odkupiona z niewoli i wyrwana ze świata, którego częścią się stała.

Czterystumilowa podróż okazuje się trudna nie tylko ze względu na czyhające na kapitana i Johannę niebezpieczeństwa. Dziewczynka wcale nie chce wracać do życia wśród białych. Jednak z czasem dwoje samotnych ludzi zaczyna sobie ufać. Tworzy się między nimi więź, która w tej zdradzieckiej krainie decyduje o życiu i śmierci.

Źródło: Deadline.com

Czytaj też: Zack Snyder ma pomysł na stworzenie filmu „Liga Sprawiedliwości 2”

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik