Drugi sezon serialu „The Outsider” powstanie, ale już nie dla HBO. Kontynuacja tej produkcji ma znaleźć nowego nadawcę.

Będzie drugi sezon serialu „The Outsider”

Materiałem źródłowym dla pierwszego sezonu była książka Stephena Kinga. Na jej podstawie scenariusz napisał Richard Price, który podjął się też napisania kontynuacji z błogosławieństwem Kinga. Scenarzysta podobno rozszerzył świat opowieści stworzonej przez pisarza. Drugi sezon ma ponownie skupić się na postaci Holly Gibney. 

Serwis Deadline.com, który poinformował o powstaniu kontynuacji, podkreśla, że nie są znane przyczyny rezygnacji HBO z emitowania drugiego sezonu. Pierwszy sezon miał bardzo dobre wyniki oglądalności. Premierowy odcinek zgromadził 1,2 mln widzów, a finałowy aż 2,2 mln. Po zsumowaniu widowni ze wszystkich platform oglądalność każdego z odcinków sięgała ok. 11 mln. 

Czytaj też: Serial „The Umbrella Academy” będzie miał trzeci sezon

Studio MRC zapowiedziało już, że prawa do emisji drugiego sezonu mają niedługo trafić na rynek i będą o nie rywalizować pozostałe serwisy streamingowe i stacje telewizyjne. 

Czytaj też: Fani Stephena Kinga będą rozczarowani. Trzeci sezon „Castle Rock” anulowany

Przed tygodniem informowaliśmy, że platforma Hulu zrezygnowała z produkcji trzeciego sezonu antologii horroru „Castle Rock”. Tytuł serialu to nazwa fikcyjnego miasteczka w stanie Maine, które często pojawia się w powieściach i opowiadaniach Stephena Kinga. Serial łączył motywy i tematy przewijające się w twórczości amerykańskiego pisarza. W ramach antologii mogliśmy oglądać m.in. psychopatyczną Annie Wilkes, znaną z powieści i filmu „Misery”. Dwa sezony „Castle Rock” są dostępne w Polsce za pośrednictwem serwisu HBO GO. 

Fani ekranizacji twórczości Stephena Kinga czekają na premierę serialu „Bastion” („The Stand”), który powstał dla serwisu CBS All Access. W USA pierwszy odcinek pojawi się 17 grudnia, kolejne będą wypuszczanie co tydzień w czwartki. Na razie brak informacji, kiedy widzowie z Polski będą mogli zobaczyć ten serial. Możliwe, że trafi do naszego kraju wraz z amerykańskim serwisem streamingowym, który w przyszłym roku zmieni nazwę z CBS All Access na Paramount+.

Źródło: Deadline.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik