Pamiętacie jeszcze „Prison Break”? Kilkanaście lat temu był to jeden z najpopularniejszych seriali. Obecnie raczej zapomniany, bo jego twórcy przestali poważnie traktować widzów. Co jakiś czas powracają plotki na temat powstania szóstego sezonu. Wiemy już, że jeżeli powstanie, to zabraknie w nim odtwórcy głównej roli, Wentwortha Millera. Aktor poinformował o tym na Instagramie.

Wenthworth Miller nie zagra już w „Prison Break”

Wyświetl ten post na Instagramie.

"This is my favorite IG account," someone wrote in response to a recent post. Thank you. I want you to know I saw that. I see the positive comments and DMs (a lot of them anyway). Affectionate. Supportive. Appreciated (by me). Obviously there are comments and DMs I appreciate less. Who are these people? On my page? What backwards-ass, Stone Age values country did they crawl out of? The U.S.? I won't be disappearing (too many cool things to repost). The ability to comment likely will. I'm not concerned for myself. I can't be "bullied" in this space. I have too much power. "Delete. Block. Deactivate." Etc. But I take seriously the possibility of queer kids visiting here, recently out of the closet or exploring the idea... I don't want them exposed to bullshit. On a related note... I'm out. Of PB. Officially. Not bec of static on social media (although that has centered the issue). I just don't want to play straight characters. Their stories have been told (and told). So. No more Michael. If you were a fan of the show, hoping for additional seasons... I understand this is disappointing. I'm sorry. If you're hot and bothered bec you fell in love with a fictional straight man played by a real gay one... That's your work. - W.M. ?️‍?

Post udostępniony przez @ wentworthmiller

W styczniu prezes Fox Entertaiment powiedział, że jest szansa, że powstanie szósty sezon serialu „Prison Break”. Wentworth Miller, odtwórca roli Michaela Scofielda, w swoim wpisie na Instagramie dał do zrozumienia, że nie będzie zaangażowany w ten projekt. We wpisie podziękował też swoim fanom za wsparcie i wypowiedział się przeciwko zastraszaniu społeczności LGBTQ. „Oficjalnie odchodzę z PB” – napisał. „Nie chcę już grać postaci heteroseksualnych. Ich historie już były i są opowiadane” – podkreślił. Dodał też, że rozumie i przeprasza wściekłych fanów, którzy liczyli na kolejny sezon z jego udziałem.  

Kolegę z planu poparł Dominic Purcell, który w serialu wcielił się w jego brata. Purcell we wrześniu napisał na Instagramie, że szósty sezon „Prison Break” powstanie. Twórcy będą teraz musieli opowiedzieć historię bez jednego z braci, ale nie takie wygibasy scenariuszowe już stosowali. Powstały liczne zestawienia wszystkich niedorzeczności, jakie pojawiły się w serialu. Produkcja cieszyła się jednak sporym zainteresowaniem, bo momentami trzymała w napięciu, a odcinki kończyły się w kluczowych momentach. 

Czytaj też: Nadchodzi serial „Walker”, czyli nowy „Strażnik Teksasu”, ale bez Chucka Norrisa

Łącznie powstało pięć sezonów. Pierwsze cztery wyemitowano w latach 2005-2009. W 2017 roku pojawił się piąty sezon zatytułowany „Prison Break: Sequel”. Doniesienia dotyczące szóstego sezonu ograniczają się na razie do zapowiedzi. W Polsce serial emitowany jest pod tytułem „Skazany na śmierć”. Wszystkie dotychczasowe sezony dostępne są w bibliotece Netflixa oraz serwisu Amazon Prime Video

Źródło: Deadline.com

Czytaj też: „Kolejny film o Boracie” w czołówce najchętniej oglądanych filmów w streamingu

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik