Zakończono prace na planie filmu „Jurassic World: Dominion”, które w dużym stopniu realizowano w trakcie pandemii koronawirusa. Twórcy musieli zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem logistycznym, aby zapewnić optymalne warunki do realizacji superprodukcji. 

Koronawirus utrudnił powstanie „Jurassic Park” Dominion”

 

Film będący zwieńczeniem trylogii realizowanej przez Universal Pictures napotkał problemy w trakcie wiosennego lockdownu. Wytwórnia nie chciała jednak, aby realizacja produkcji o budżecie wynoszącym ok. 165 mln dol. stanęła w miejscu.  Wydano ok. 6-8 mln dol. na zapewnienie bezpieczeństwa na planie. Nawiązano współpracę z prywatną placówką medyczną, która stała się odpowiedzialna za regularne wykonywanie na planie testów na COVID-19. Łącznie przeprowadzono ich ponad 40 tys., z czego 100 dało wynik pozytywny. Wszyscy członkowie ekipy mieli regularnie mierzoną temperaturę. W studio zainstalowano stacje do dezynfekcji rąk i dodatkowe umywalki, częściej też sprzątano i odkażano pomieszczenia oraz sprzęty.

Ważnym krokiem była również decyzja o izolacji całej obsady i ekipy w jednym z brytyjskich hoteli, co oznaczało dla tych osób wielomiesięczną rozłąkę z bliskimi. Zdjęcia przeniesiono z lutego na lipiec, w październiku wstrzymano je ze względu na pozytywne wyniki testów. Reżyser Colin Trevorrow zapewnia, że wyjątkowe warunki, w jakich powstawał film, przyczyniły się do rozwoju psychologicznego jego bohaterów. Trevorrow dodał też: „Jeżeli ta pandemia czegoś nas nauczyła, to właśnie tego, że kolejne pokolenia muszą się nawzajem chronić. To był film, którego potrzebowaliśmy w tym czasie„. 

 

Pierwszą trylogię filmów o genetycznie wyhodowanych dinozaurach zapoczątkował „Park Jurajski” z 1993 roku w reżyserii Stevena Spielberga. Kolejne części pojawiły się w 1997 i 2001 roku. Były plany dotyczące kontynuacji, ale dopiero w 2015 roku premierę miał następny film. „Jurassic World” okazał się wielkim sukcesem kasowym – na całym świecie zarobił aż 1,67 mld dol. Druga część „Jurassic World: Upadłe królestwo” pojawiła się w kinach w 2018 roku i zarobiła 1,3 mld dol. Sukces dwóch poprzednich filmów ma powtórzyć „Jurassic World: Dominion”. Początkowo premiera filmu była planowana na 11 czerwca 2021 roku. Wytwórnia zdecydowała jednak przełożyć ją na 10 czerwca 2022 roku

Źródło: Deadline.com

Czytaj też: Drugi sezon Wiedźmina pojawi się później – ekipa zwija się z planu

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik