ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Assassin's Creed Netflix

Netflix zrealizuje kilka produkcji w świecie „Assassin’s Creed”

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Netflix podpisał umowę z Ubisoftem, której owocem będzie uniwersum „Assassin’s Creed”, na które złożą się seriale fabularne, animowane i anime na podstawie kultowej serii gier. Jako pierwszy ma powstać serial aktorski, który gigant streamingowy chce przygotować z rozmachem.

Był już film „Assassin’s Creed”, po którym Netflix musi poprawić kiepskie wrażenie

Pierwsza z gier „Assassin’s Creed” pojawiła się w 2007 roku. 10 listopada odbędzie się premiera najnowszej gry „Assassin’s Creed: Valhalla”. Poszczególne tytuły opowiadają o konflikcie Bractwa Asasynów i Zakonu Templariuszy. Od premiery pierwszej części na całym świecie sprzedano 155 mln egz. gier z tej serii. Nic dziwnego, że już dawno zaczęły powstawać książki, komiksy i gadżety związane z tą marką.

Czytaj też: Premiera gry Cyberpunk 2077 ponownie przesunięta – czy CDP RED zdąży przed świętami?

W 2016 roku na ekrany kin trafił film „Assassin’s Creed”. Produkcja miała gwiazdorską obsadę, w której znaleźli się m.in. Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Charlotte Rampling i Michael Kenneth Williams. Niestety, film okazał się niewypałem, o czym świadczy 18 proc. pozytywnych recenzji krytyków w serwisie Rotten Tomatoes

To nie będzie jeden serial, ale całe uniwersum

 

Netflix zapowiada realizację seriali fabularnych, animowanych i anime. Na początek zapowiadany jest projekt z aktorami, który ma byćepicką, naginającą reguły gatunku adaptacją. Z okazji podpisania umowy do sieci trafił krótki teaser, przedstawiający połączenie logo Netflixa z symbolem bractwa Asasynów. Trwają poszukiwania showrunnera serialu. Funkcję producentów wykonawczych będą pełnić Jason Altman z Ubisoftu oraz  Danielle Kreinik. Peter Friedlander, wiceprezes Netflixa ds. oryginalnych treści powiedział:

Od zapierających dech w piersiach światów historycznych i ogromnej atrakcyjności przekładającej się na jedną z najlepiej sprzedających się serii gier wideo wszech czasów, jesteśmy zobowiązani do starannego tworzenia epickiej i ekscytującej rozrywki opartej na tymże IP oraz zapewniania głębszych doznań fanom.

Źródło: informacja prasowa

Czytaj też: Poznaliśmy wymagania sprzętowe Assassin’s Creed: Valhalla

Sprawdź najnowsze wpisy