ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
premiera cyberpunk 2077 przesunięta

Premiera gry Cyberpunk 2077 ponownie przesunięta – czy CDP RED zdąży przed świętami?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Rozrywka

Stało się. Premiera gry Cyberpunk 2077 została ponownie przesunięta przez CD Projekt RED. O tym fakcie studio poinformowało dziś wieczorem. Podano również przyczynę oraz nową datę premiery.

Premiera gry Cyberpunk 2077 ponownie przesunięta – na kiedy tym razem?

Nie przedłużając: nowa data premiery Cyberpunka to 10 grudnia 2020 roku. Jeśli zatem wierzyć twórcom gry, mimo całego zamieszania uda się oddać produkt końcowy w ręce graczy przed świętami Bożego Narodzenia.

Dlaczego jednak ponownie doszło do opóźnień? Jeszcze niedawno wydawało się, że listopadowa premiera jest niezagrożona. Dziś wieczorem CD Projekt Red poinformowało jednak o złożonych procesach optymalizacji gry pod kątem różnych platform, a także o testowaniu jej przy rozproszeniu zespołu produkcyjnego. To właśnie są powody, przez które doszło do przełożenia daty premiery produkcji. Gra jest wprawdzie już ukończona i kompletna jeśli chodzi o zawartość, jednak twórcy dopracowują jej jakość. W komunikacie wydanym przez CD Projekt RED czytamy o planowanym wypuszczeniu na rynek tzw. Day 0 Patcha już w momencie premiery. Studio przeprosiło za zmianę planów i poprosiło o zrozumienie tej decyzji.

Czytaj także: Duże kontrowersje po wpisie znanej aktorki o Cyberpunku – „nie masz wstydu”

Gracze zniecierpliwieni wielomiesięcznym czekaniem na premierę Cyberpunka muszą więc znieść przedłużające się oczekiwanie. Miejmy nadzieję, że poziom dopracowania produkcji wynagrodzi im niejednokrotnie przekładaną premierę gry.

Sprawdź najnowsze wpisy