Pojawiły się pierwsze zdjęcia z Uncharted, czyli filmowej adaptacji gry od Naughty Dog. To projekt, o którym mówiło się od bardzo dawna. Wielokrotnie zmieniano reżyserów, a także bardzo długo wybierano aktorów, którzy mieliby wcielić się w główną postać. Teraz wygląda na to, że w końcu fani gier dostaną aktorską wersję Uncharted.

Zdjęcia z Uncharted

Adaptacje gier na potrzeby Hollywood to temat rzeka. Trudno znaleźć film, który sprostałby wymaganiom fanów, a o wiele łatwiej znaleźć taki, który ich zwiódł. Czy w przypadku Uncharted trzeba mieć obawy o jakość? Oczywiście przed premierą trudno cokolwiek wyrokować, ale od samego początku tego projektu, ten miał „pod górę”. Reżyserów wybierano kilkukrotnie, tyle samo razy przerabiano scenariusz, a zanim obsadzono rolę Nathana Drake-a, minęło sporo czasu. Kiedy ogłoszono, że główną rolę zagra Tom Holland, fani byli zdziwieni. Nie dlatego, że Holland jest złym aktorem, ale dlatego, że jest bardzo młody.

View this post on Instagram

It’s nice to meet you, I’m Nate. #uncharted

A post shared by Tom Holland (@tomholland2013) on

W grze Uncharted, Nathan był już dojrzałym facetem, a Holland na takiego nie wygląda. Wszak z powodzeniem wcielał się w nastolatka w filmach Marvela. Do roli Petera Parkera, czyli Spider-Mana pasował idealnie, ale tutaj można było mieć obawy. Opublikowane przez Hollanda zdjęcie z planu pokazuje, że takie obawy mogły być bezpodstawne. Wprawdzie dalej widać, że mamy do czynienia z młodą osobą, to mimo wszystko jest na tym zdjęciu jakaś powaga. Widać też, że twórcy odrobili pracę domową, bo strój aktora jest niemal identyczny z tym, co widzieliśmy w grach. Znalazło się nawet miejsce na pierścień, który Nathan nosił na szyi.

Zobacz też: Kolejne gry za darmo w Epic Games Store – tym razem się przestraszymy.

Sam fakt, że aktora ubrano podobnie do tego, jak wyglądał w grach, nie sprawi, że film będzie do nich nawiązywał. Zważywszy na wiek Hollanda jasne staje się to, że będziemy tutaj mieli do czynienia z czymś innym, niż prostym przełożeniem fabuły gry na język filmu.

Co wiemy o filmie Uncharted?

Teoretycznie premiera filmu Uncharted powinna odbyć się latem przyszłego roku. To jednak nie jest jeszcze pewne, bo przecież pandemia przesunęła bardzo dużo premier, a w tym i ostatniego Bonda. Jeżeli jednak nic nie stanie na przeszkodzie, a kina wrócą do normalnego działania, to Uncharted zobaczymy w wakacje 2021 roku. Na reżyserskim stołku zasiada teraz Ruben Fleischer, który może i nie ma ogromnego doświadczenia w wysokobudżetowych produkcjach, ale warto dać mu szansę. Reżyserował m.in. drugą część Zombieland, więc jest nadzieja, że i z tym projektem dobrze sobie poradzi.

W filmie oprócz Hollanda pojawi się także Mark Wahlberg. Aktor był kiedyś rozważany jako ten, który wcieli się w Nathana Drake-a, ale w tej wersji filmu będzie grał Victora Sullivana. Mentora i przyjaciela głównej postaci. Miejmy nadzieję, że podoła roli, bo Victor to wyjątkowo charakterystyczna i bardzo ważna postać z całej serii gier. W obsadzie ma znaleźć się także Antonio Banderas, choć nie jest jeszcze powiedziane w kogo się wcieli. Zapewne w kogoś, kto nie pojawiał się w ogóle w grach studia Naughty Dog. Ze znanych postaci, warto wymienić jeszcze Sophie Ali, która wcieli się w Chloe Frazer. Zważywszy na to, że przez pandemię proces tworzenia filmów może się rozciągać w czasie, zapewne w tym roku nie zobaczymy żadnego trailera produkcji.

Mieliśmy już filmowe Uncharted

Osoby, które śledzą serię dobrze wiedzą, że były już próby sportretowania Drake-a przez innego aktora. Mowa oczywiście o Nathanie Fillionie, który dobrze znany jest z serialu FireFly czy Castel. Aktor sam nakręcił krótki filmy, gdzie wcielił się w postać Drake-a i starał się oddać ducha gry. I trzeba przyznać, że ten projekt wyglądał rewelacyjnie. Zresztą dalej można go oglądać, bo całość znajduje się na YouTube, a wy znajdziecie ją poniżej.

Trzeba mieć nadzieję, że filmowy Uncharted będzie produkcją, która nie zniechęci widzów. Jest bowiem szansa, że dostaniem Indianę Jonesa na miarę XXI wieku. Może to i odrobinę przesadzone stwierdzenie, ale Uncharted inspirowało się przygodami tego właśnie archeologa. Zobaczymy, jak wyjdzie to w rzeczywistości i trzymamy kciuki.

Źródło: Instagram / IMDB

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.