ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
koniec okresów próbnych na netflixie

Koniec darmowych okresów próbnych na Netflixie

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Rozrywka

Koniec darmowych okresów próbnych na Netflixie w Stanach Zjednoczonych stał się faktem. Chcąc zacząć korzystać z popularnej platformy streamingowej, musimy zapłacić. Wyjątkiem są specjalne produkcje dostępne dla niezalogowanych użytkowników.

Koniec darmowych okresów próbnych na Netflixie stał się faktem

źródło: netflix.com

W Polsce już od jakiegoś czasu nie możemy korzystać z bezpłatnych okresów próbnych na Netflixie. Teraz ta opcja zniknęła również z amerykańskiej wersji serwisu. Użytkownicy z USA muszą zapłacić min. 8,99 dolarów miesięcznie za możliwość korzystania z Netflixa.

Skąd taka decyzja administracji popularnej platformy VOD? Niewykluczone, że chodzi o oszczędności. Choć Netflix nie może narzekać na swoją pozycję na rynku, to co jakiś czas słyszymy o planach mających pozwolić na zachowanie większej ilości pieniędzy przez administrację serwisu. Rok temu Netflix chciał walczyć ze zjawiskiem współdzielenia kont. Teraz skupia się na likwidowaniu darmowych okresów próbnych, choć potencjalni użytkownicy są kuszeni innymi promocjami. Obecnie Netflix proponuje nowym użytkownikom (także tym z Polski) bezpłatny drugi miesiąc korzystania z platformy. Czyli za pierwszy trzeba zapłacić.

Czytaj także: Netflix pokazał zwiastun ostatniego filmu, w którym zagrał Chadwick Boseman

Wciąż możemy więc nieco zaoszczędzić, ale obecne rozwiązanie stosowane przez Netflixa niweluje problem nadużywania darmowego miesiąca korzystania z platformy, który był obecny w przypadku okresu próbnego. Zdarzało się, że użytkownicy sprzedawali konta z darmowym, miesięcznym dostępem do Netflixa lub co chwilę odnawiali swój okres próbny za pomocą różnych adresów e-mail.

źródło: wirtualnemedia.pl, własne

Sprawdź najnowsze wpisy