konto na netflixie

Wspólne konto na Netflixie? Serwis zapowiada zmiany

Newsy

Koszty miesięcznych opłat za korzystanie z platform streamingowych nie należą do najniższych, szczególnie gdy korzystamy z kilku serwisów. Wspólne konto na Netflixie to metoda często praktykowana przez użytkowników, którzy chcą zaoszczędzić. Abonament jest jeden, a loginy i hasła do konta ma grupka znajomych lub rodziny. Właściciele serwisu jednak na takich praktykach tracą i chcą coś z tym zrobić.

Czy wspólne konto na Netflixie przyczynia się do strat serwisu?

konto na netflixie

Ostatni kwartał był dla internetowego serwisu z filmami i serialami udany. Udało się odrobić straty i znacząco zwiększyć zysk netto. Jeszcze niedawno z finansami oraz ilością subskrybentów było jednak kiepsko. Właściciele platformy zastanawiają się więc, co zrobić z osobami, które współdzielą konta. Popularna jest bowiem praktyka kupowania niewiele droższego abonamentu, w ramach którego można jednocześnie oglądać wideo na kilku urządzeniach. W założeniach z opcji tej mieli korzystać mieszkańcy jednego domu, a tymczasem na miesięczną opłatę zrzucają się nieraz grupki znajomych. Gdyby każda z tych osób wykupiła osobny, nawet najtańszy pakiet, Netflix byłby znacznie bardziej dochodowy. Pytanie, czy ludzie ci rzeczywiście byliby gotowi zapłacić pełną kwotę abonamentu, czy zrezygnowaliby z usługi.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Czytaj także: Serial „Wiedźmin” trafi na Netflixa. Znamy datę premiery

Greg Peters, jeden z dyrektorów serwisu, przyznał, że trwają pracę nad rozwiązaniem kwestii współdzielenia kont. Jego wypowiedź była jednak ogólna i pozbawiona konkretów. Peters zastrzegł, że Netflix nie chce zaszkodzić obecnie płacącym abonentom, a jedynie skłonić do założenia własnych kont tych, którzy teraz je współdzielą. Netflix daje więc sygnały, że wie o nadużywaniu wspólnych kont i chce skończyć z tym procederem, nie zdradza jednak, w jaki sposób.

Konkurencja nie śpi

Choć Netflix coraz bardziej wprost mówi o problemie współdzielenia kont, zdaniem niektórych osób nie zdecyduje się on na poważne obostrzenia. Opłaty za dostęp do serwisu są bowiem wysokie w porównaniu z innymi platformami VOD. Do tego konkurencja nieustannie się rozwija. Wiele osób wskazuje na to, że Netflix ustalając swój cennik, doskonale wiedział o praktyce współdzielenia kont i brał to zjawisko pod uwagę. Przypomnijmy, dostęp do Netflixa w Polsce kosztuje od 34 zł do 52 zł w zależności od wybranego pakietu.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x