Robert Downey Jr nie tylko powróci jako Sherlock Holmes, ale też planuje wraz z żoną Susan oraz Warner Bros. stworzyć filmowe i serialowe uniwersum tej kultowej postaci.

„Sherlock Holmes 3” – kiedy premiera? Robert Downey Jr ponownie w tytułowej roli

Dotychczas amerykański aktor wcielił się w rolę słynnego detektywa w dwóch filmach: „Sherlock Holmes”  z 2009 roku oraz „Sherlock Holmes: Gra cieni” z 2011 roku. Oba tytuły przyniosły wytwórni Warner Bros. łącznie ponad 1 mld dol. przychodów w światowym box office. Premiera trzeciego filmu z serii zaplanowana jest na 22 grudnia 2021 roku. Nie należy jednak mocno przywiązywać się do tej daty, ponieważ na ten termin wczoraj przesunięto premierę czwartej części „Matrixa”, który także stworzył Warner Bros. 

Uniwersum Sherlocka Holmesa – jakie są plany?

Podczas panelu dyskusyjnego w trakcie Fast Company Innovation Festival Robert Downey Jr i jego żona Susan Downey poinformowali, że „trwają rozmowy”, aby trzeci film z serii zapoczątkował uniwersum Sherlocka Holmesa. Downey Jr przez lata wcielał się w postać Tony’ego Starka/Irona Mana w Marvel Cinematic Universe, więc formuła budowania filmowego wszechświata jest mu znana. Uniwersum Sherlocka miałoby powstać we współpracy z Warner Bros. i objąć filmy kinowe oraz produkcje na mały ekran dla serwisu streamingowego HBO Max. Susan Downey powiedziała:

Moglibyśmy poprzestać na jednym filmie, ale uważamy, że jest szansa, aby to dalej rozwijać. Chcemy przygotować dla HBO i HBO Max nowe tytuły opowiadające o postaciach z trzeciego filmu. Mamy wielkie plany, ale są one kosztowne. Ich realizacja wymaga dużego wysiłku i koordynacji. Pamiętajmy, że MCU nie powstało w jeden dzień. 

Robert Downey Jr dodał, że wraz z żoną nie chcą powtarzać tego, co już wcześniej powstało. Jak podkreślił, nie ma obecnie innego uniwersum tego typu,  zaś Arthur Conan Doyle stworzył produkt, który także dziś znajduje swoich odbiorców.

Źródło: Indiewire.com

Czytaj też: Przesunięto premiery filmów „Matrix 4”, „The Batman” i „Diuna”

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik