ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"Matrix 4" premiera

Przesunięto premiery filmów „Matrix 4”, „The Batman” i „Diuna”

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Kolejne premiery kinowe przesunięte przez pandemię. „Matrix 4” pojawi się wcześniej, niż zapowiadano, „The Batman” i „Diuna” – znacznie później. 

Premiera „Matrix 4” pod choinkę. I to już za rok

Zacznijmy od dobrej wiadomości. Premiera filmu „Matrix 4” została przesunięta z 1 kwietnia 2022 roku na 22 grudnia 2021 roku. To oznacza, że Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss powrócą na wielki ekran w rolach Neo i Trinity już w następne święta. Gdyby nie pandemia koronawirusa, to film trafiłby do kin już 21 maja 2021 roku, bo taki był pierwszy termin premiery tej produkcji.

„The Batman” nie pojawi się w kinach w 2021 roku

Zła wiadomość dla fanów Mrocznego Rycerza. „The Batman” z Robertem Pattinsonem pojawi się pół roku później, niż planowano. Zamiast 1 października 2021 roku, film trafi na ekrany 4 marca 2022 roku. Produkcja napotkała ostatnio kilka problemów, m.in. zakażony koronawirusem był odtwórca głównej roli. 

„Diuna” jednak nie w tym roku, premiera przesunięta o 10 miesięcy

Największe opóźnienie spośród wymienionych premier będzie mieć „Diuna” Denisa Villeneuve’a. Film miał trafić na ekrany kin 18 grudnia. Warner Bros. zdecydował się przesunąć premierę na 1 października 2021 roku. W tym terminie pierwotnie miał pojawić się „The Batman”. Warner Bros. zmienił też daty premier produkcji „Flash” (z 3 czerwca 2022 na 4 listopada 2022 roku) oraz „Shazam 2” (z 4 listopada 2022 roku na 2 czerwca 2023 roku). 

Premiery 2020 – czy zostały jeszcze jakieś blockbustery w repertuarze?

Wcześniej przesunięto premiery takich filmów jak „Czarna Wdowa” (na 7 maja 2021 roku), „West Side Story” (na 10 grudnia 2021 roku), czy „Deep Water” (na 13 sierpnia 2021 roku). W ostatni piątek gruchnęła wiadomość, że nowy film o przygodach James Bonda „Nie czas umierać” zamiast w listopadzie, pojawi się w kinach dopiero 2 kwietnia 2021 roku. W planach premier na ten rok pozostały jeszcze z głośniejszych tytułów:  animacja „Co w duszy gra” (20 listopada), „Śmierć na Nilu” (18 grudnia) oraz „Wonder Woman 1984” (25 grudnia).

Czytaj też: Sieć kin Cineworld zostanie zamknięta – obserwujemy schyłek pewnej epoki?

Przesunięcia premier blockbusterów sprawiły, że firma Cineworld zdecydowała o czasowym zamknięciu swoich kin w USA i Wielkiej Brytanii. Czekają nas kolejne miesiące największego kryzysu branży kinowej w jej historii. 

Źródło: Variety.com

Sprawdź najnowsze wpisy