HBO Polska potwierdza, że czwarty sezon serialu „Fargo” będzie można zobaczyć na tym kanale. Widzowie muszą jednak uzbroić się w cierpliwość.

Serial pojawił się już w Stanach Zjednoczonych

Czwarty sezon serialu „Fargo” zadebiutował na amerykańskim kanale FX 27 września. Od razu wyemitowano dwa odcinki. Kolejne będą pojawiać się w telewizji co tydzień. Łącznie jest ich jedenaście. Ostatni zostanie wyemitowany 29 listopada. Główną rolę w czwartym sezonie „Fargo” gra Chris Rock („Zgon na pogrzebie”, „Duże dzieci”, „Wykiwać klawisza”). Aktor znany głównie z ról i występów komediowych wciela się w postać szefa afroamerykańskiej mafii w Kansas City na początku lat 50. XX wieku. Dla utrzymania spokoju między walczącymi o wpływy imigranckimi społecznościami Włochów i Afroamerykanów, dwie rodziny mafijne zamieniają się synami. Sprawa szybko jednak się skomplikuje. Pierwsze dwa odcinki nie mają na razie najlepszych ocen w serwisie Rotten Tomatoes. Krytycy patrzą na początek produkcji dosyć przychylnym okiem (77 proc. pozytywnych recenzji), ale widzowie są rozczarowani (53 proc. pozytywnych ocen). Z podsumowaniem warto jednak poczekać, aż pojawią się wszystkie odcinki.

Kiedy czwarty sezon „Fargo” pojawi się w polskim HBO?

W bibliotece HBO GO można znaleźć trzy poprzednie sezony serialu. Zapytaliśmy biuro prasowe HBO Polska, czy stacja zamierza pokazać też czwartą serię. Otrzymaliśmy odpowiedź: „Będzie u nas kolejny sezon >>Fargo<<, ale termin premiery nie jest jeszcze znany”. Na profilu HBO Polska na Instagramie sprecyzowano, że serial pojawi się prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku (odpowiedź znajduje się w komentarzu pod postem dotyczącym serialu „Patria”).  

Czytaj też: Serial „The Knick” doczeka się kontynuacji z nowym głównym bohaterem

Fani „Fargo” są przyzwyczajeni do czekania. Pierwsze dwa sezony pojawiły się rok po roku. Między drugim a trzecim było już 1,5 roku przerwy. Na czwarty widzowie czekają od kwietnia 2017 roku. Twórcą i scenarzystą serialu jest Noah Hawley. Produkcja ma formę antologii, czyli każdy sezon ma osobną historię i obsadę. Nawiązuje do filmu braci Coen z 1996 roku o tym samym tytule. Poprzednie trzy serie przyniosły produkcji deszcz nagród, m.in. trzy Złote Globy (w tym dla najlepszego miniserialu) oraz sześć nagród Emmy. W poszczególnych sezonach w obsadzie „Fargo” znaleźli się m.in. Billy Bob Thornton, Ewan McGregor czy Martin Freeman.

Źródło: własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik