Steven Soderbergh ujawnił, że serial „The Knick” powróci z nowym sezonem. Twórca dwóch pierwszych serii zdradził też, na kim skupi się opowieść w nowych odcinkach.

„The Knick” to serial o narodzinach współczesnej chirurgii

Steven Soderbergh jest reżyserem dwóch pierwszych sezonów produkcji kanału Cinemax. Akcja serialu jest osadzona w nowojorskim szpitalu Knickerbocker na początku XX wieku. Nie było wówczas antybiotyków, a pacjenci umierali znacznie częściej niż dziś. W roli głównej w dwóch pierwszych sezonach występował Clive Owen, znany głównie z ról w filmach „Ludzkie dzieci” i „Bliżej”. Oprócz niego występowali m.in. André Holland („42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy”), Eve Hewson („Ani słowa więcej”), Juliet Rylance („Frances Ha”) oraz Jeremy Bobb („Wilk z Wall Street”). Serial zakończył się w 2015 roku, ale dopiero dwa lata później poinformowano, że został ostatecznie anulowany. 

Powstaje kontynuacja, ale już bez Soderbergha za sterami

Steven Soderbergh w rozmowie z serwisem The Playlist zdradził, że jest już gotowy scenariusz kontynuacji, który napisali Jack Amiel i Michael Begler, czyli autorzy oryginału. „Wpadli na naprawdę świetny pomysł. Wygląda na to, że projekt szybko się rozwija. Właśnie przeczytałem scenariusz pilota i jest on wspaniały”. Soderbergh powiedział też, że przekazał realizację kontynuacji „The Knick” reżyserowi Barry’emu Jenkinsowi. Jest to twórca, którego „Moonlight” zdobył Oscara dla najlepszego filmu 2016 roku, a sam Jenkins został nagrodzony za najlepszy scenariusz adaptowany. 

Czytaj też: Amazon przyspiesza prace nad spin-offem serialu „The Boys”

W nowej odsłonie nie powróci już Clive Owen. Kontynuacja „The Knick” ma skupić się na doktorze Algernonie Edwardsie, w którego wciela się André Holland. Aktor jest także współautorem scenariusza pilota. Kanał Cinemax, dla którego powstały dwa pierwsze sezony, nie produkuje już seriali. „The Knick” prawdopodobnie trafi do HBO lub HBO Max. W Polsce dwa pierwsze sezony serialu można oglądać za pośrednictwem serwisu HBO GO

Źródło: Deadline.com

Czytaj też: Nadchodzi „Gambit królowej”. Netflix pokazał zwiastun i plakat nowego serialu

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik