ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"WandaVision" zwiastun

Disney+ i Marvel Studios prezentują zwiastun serialu „WandaVision”

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Do sieci trafił zwiastun serialu „WandaVision”. Jest to pierwsza produkcja w odcinkach osadzona w Marvel Cinematic Universe i powiązania z filmami kinowymi z tej serii. 

Kiedy premiera serialu „WandaVision”?

 

Serial początkowo miał trafić do biblioteki serwisu Disney+ w grudniu. Pojawiła się jednak możliwość, że wcześniej uda się zrealizować inną produkcję Marvela – „Falcon i Zimowy żołnierz”. Plany pokrzyżował jednak koronawirus i to „WandaVison” ukończono wcześniej. Twórcy tej produkcji także mieli problemy spowodowane przez pandemię. Zdjęcia wznowiono w lipcu w Los Angeles i szybko udało się zrealizować cały materiał. Disney+ nie podaje dokładnej daty premiery serialu, ale pojawił się on w zapowiedziach tegorocznych premier serwisu. Prawdopodobnie trafi ostatecznie do biblioteki Disney+ w grudniu

Marvel Cinematic Universe na małym ekranie

„WandaVision” ma być pierwszym serialem z całego cyklu opowieści osadzonych w Marvel Cinematic Universe. Wątki pokazywane w serialach będą powiązane z filmami kinowymi. Oprócz „WandaVision” Disney realizuje też wspomniany „Falcon i Zimowy żołnierz” oraz „Loki”. Fabuła „WandaVision” będzie opowiadać o wydarzeniach po filmie „Avengers: Endgame” i ma być wstępem do filmu kinowego „Doctor Strange and the Multiverse of Madness”.

Zwiastun zapowiada, o czym będzie serial „WandaVision”

Produkcja Disney+ ma być mieszanką wielu gatunków i stylów – trochę sitcom, czasem horror, a przede wszystkim opowieść o superbohaterach. Zwiastun przedstawia Wandę i Visiona, którzy próbują prowadzić normalne życie młodego małżeństwa. Spokój zaburzają pytania o ich przeszłość. Showrunnerką serialu jest Jac Schaeffer, która była współodpowiedzialna za scenariusz do filmów „Captain Marvel” i „Czarna Wdowa”.

W obsadzie będą dobrze znane twarze 

Postaci o imieniach Wanda i Vision pojawiały się już w filmach z cyklu Marvel Cinematic Universe. W tych rolach wystąpili  Elizabeth Olsen (na zdjęciu powyżej) i Paul Bettany, którzy zagrają też w serialu. Oprócz nich Kat Dennings powróci jako Darcy Lewis, a Randall Park jako Jimmy Woo. 

Czytaj też: Nagrody Emmy 2020 rozdane. Sprawdź, gdzie obejrzysz nagrodzone seriale

Sprawdź najnowsze wpisy