ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"Stranger Things" czwarty sezon

Czwarty sezon „Stranger Things” i inne hity Netflixa mają opóźnienia

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Ekipa serialu „Stranger Things” może wrócić na plan czwartego sezonu wrześniu, ale na razie to nieoficjalna informacja. Opóźnienia są też w realizacji szóstego sezonu „Better Call Saul” oraz trzeciej serii „Sex Education”. 

„Stranger Things” – kiedy premiera czwartego sezonu?

Zdjęcia do czwartego sezonu przeboju Netflixa zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa. Aktorzy nie wrócili jeszcze na plan i brak na razie oficjalnych informacji, kiedy miałoby się to stać. Aktorka Maya Hawke w rozmowie Associated Press powiedziała, że „niezwykle prawdopodobne” jest, że zdjęcia zostaną wznowione we wrześniu.

 

Brak jednak konkretnej daty, bo koronawirus w Stanach Zjednoczonych nie odpuszcza. Kiedy więc możemy spodziewać się premiery czwartego sezonu „Stranger Things”? Pierwszy i trzeci sezon trafiły do biblioteki Netflixa w lipcu (w 2016 i 2019 roku), drugi udostępniono w październiku 2017. Jeżeli zdjęcia rzeczywiście ruszą we wrześniu, to biorąc pod uwagę czas wymagany na postprodukcję (kilka miesięcy), najbardziej realnym terminem wydaje się jesień 2021 roku.

„Better Call Saul” – 6. sezon opóźniony przez koronawirusa

Problemy z powrotem na plan mają też twórcy innych seriali. Peter Gould, współtwórca „Breaking Bad” i „Better Call Saul”, w rozmowie z serwisem Deadline.com przyznał, że prace na planie tego drugiego serialu nie rozpoczną się szybko. „Mieliśmy nadzieję zacząć produkcję jeszcze przed końcem roku, ale nie wydaje się to mało prawdopodobne w związku z sytuacją, w której się znajdujemy”. Gould zapewnia, że wytwórnia Sony Pictures Televison robi wszystko, co możliwe, aby zdjęcia ruszyły jak najszybciej, ale opóźnienia nie da się uniknąć. „Better Call Saul” to serial stacji AMC, w Polsce emitowany przez Netflix (polski tytuł: „Zadzwoń do Saula”). 

„Sex Education” – 3. sezon w produkcji od września 

Najlepsze wieści mamy dla fanów serialu „Sex Education”. Oficjalnie zapowiedziano już, że zdjęcia do trzeciego sezonu rozpoczną się 7 września. To o cztery miesiące później niż planowano. Prace na planie serialu mają potrwać do lutego. Postprodukcja powinna zająć mniej czasu niż przy pełnym efektów specjalnych „Stranger Things”, ale i tak premiery należy spodziewać się raczej w drugim półroczu 2021 roku. Nowością w trzecim sezonie ma być pojawienie się nowej postaci o imieniu Cal. 

Źródło: Deadline.com, Whats-on-netflix.com, Comicbook.com

Czytaj też: Czekasz na premiery kinowe? Trzymaj kciuki za dużą frekwencję w USA

Sprawdź najnowsze wpisy