ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Auto Reconnaissance

Muzyczne nowości tygodnia – „Auto Reconnaissance”, „High off Life” i nie tylko

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Rozrywka

Tydzień dobiega końca, a więc czas na kolejne Muzyczne nowości tygodnia. Ostatnie dni przyniosły takie premiery na polskim rynku, jak Auto Reconnaissance od The Tangent oraz High off Life od Future, jednak to nie wszystko.

„Auto Reconnaissance” i inne nowości z tego tygodnia

To już trzecia edycja cotygodniowego zestawienia najciekawszych płyt muzycznych na naszym portalu. Standardowo przeanalizowaliśmy, jakie albumy ukazały się na polskim rynku w ostatnich dniach i wybraliśmy najciekawsze premiery reprezentujące różne gatunki muzyczne.

The Tangent – Auto Reconnaissance

The Tangent to zespół grający progresywny rock, który w swojej twórczości nie skupia się jedynie na oczywistych rozwiązaniach. Andy Tillison wspólnie z muzykami znanymi z innych grup nagrał siedem piosenek, które znalazły się finalnie na omawianej płycie. Nie zgadzam się zaakceptować faktu, że muzyka progresywna to muzeum. Ona ma swoją przeszłość, teraźniejszość, a przede wszystkim przyszłość – mówi Andy Tilson.

 • Data premiery w Polsce: 21.08.2020
 • Gatunek: rock
 • Dystrybucja: Sony Music Entertainment
 • Cena: 57,99 zł

Future – High off Life

Future wydał swój ósmy album studyjny. Nosi on tytuł High Off Life. Na płycie nie zabrakło hitu z udziałem Drake’a, czyli utworu Life Is Good. To właśnie głównie dzięki tej piosence tuż po premierze High off Life pokryło się złotem w USA. Oprócz Drake’a na płycie gościnnie pojawiły się takie osobowości świata muzyki, jak Travis Scott, Lil Uzi Vert, Lil Baby, Youngboy Never Broke Again, Young Thug, Meek Mill, a także DaBaby. Za produkcję odpowiedzialny został natomiast DJ Esco. Warto zauważyć, że High Off Life to pierwszy album Future’a od czasu jego ostatniego solowego LP o nazwie The Wizrd, które to ukazało się na początku 2019 roku. Znajdywały się na nim takie hity jak Crushed Up, a także First Off z Travisem Scottem. Na High off Life znalazło się w sumie 21 utworów.

 • Data premiery w Polsce: 21.08.2020
 • Gatunek: hip-hop
 • Dystrybucja: Sony Music Entertainment
 • Cena: 43,99 zł

Różni wykonawcy – Eurovision Song Contest: The Story Of Fire Saga (2020)

Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga to jeden z ostatnich hitów Netfliksa. Sukcesem okazała się również sama ścieżka dźwiękowa do tego filmu. Muzyka podbiła serwisy streamingowe w wielu krajach. Przykładowo, Húsavík (My Hometown) stał się najpopularniejszym utworem na Spotify w Islandii. W sumie na płycie znalazło się 16 utworów.

 • Data premiery w Polsce: 21.08.2020
 • Gatunek: muzyka filmowa
 • Dystrybucja: Sony Music Entertainment
 • Cena: 43,99 zł

Czytaj także: Muzyczne nowości tygodnia – „Crave”, „Strings Attached” i nie tylko

To już wszystko w dzisiejszych Muzycznych nowościach tygodnia. Kolejne interesujące premiery płyt zaprezentujemy wam już za tydzień. Standardowo możecie także sami zgłaszać swoje propozycje płyt, które chcielibyście zobaczyć w zestawieniu.

źródło: datapremiery.pl, własne

Sprawdź najnowsze wpisy