ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
crave

Muzyczne nowości tygodnia – „Crave”, „Strings Attached” i nie tylko

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Rozrywka

Jest niedziela, więc prezentujemy kolejne zestawienie w ramach Muzycznych nowości tygodnia, a w nim m.in. album Crave. Zasady pozostają bez zmian – przyglądamy się premierom płyt na polskim rynku w mijającym tygodniu i wybieramy te, które – naszym zdaniem – są najciekawsze.

Ten tydzień okazał się szczególnie udany dla fanów popu – „Crave” i „Strings Attached” to tego przykłady

W mijającym tygodniu miało miejsce sporo premier z gatunku pop. Wyróżniliśmy więc w naszym zestawieniu płyty Crave oraz Strings Attached. Na tym oczywiście nie koniec, bo mamy też coś dla fanów rocka. Nie zabrakło także nowości z dziedziny, jaką jest muzyka klasyczna / muzyka filmowa.

Kiesza – Crave

Kiesza, a właściwie Kiesa Rae Ellestad, pochodzi z Calgary. Uczyła się tańca w Londynie, jednak w pewnym momencie zdecydowała się na tworzenie własnej muzyki. Kilka lat temu wokalistka podbiła radiowe listy przebojów swoją debiutancką piosenką Hideway. Utwór okazał się hitem – teledysk do niego w serwisie YouTube zdobył ponad 176 mln wyświetleń. Kanadyjka współpracowała również z takimi gwiazdami jak Skrillex, Diplo i Joey Bada$$, tworzyła też piosenki dla Rhianny, Kylie Minogue, Duran Duran czy Jennifer Lopez. Teraz kanadyjska wokalistka powróciła z płytą Crave. Znalazło się na niej 9 piosenek inspirowanych muzyką pop lat 80. W wybranych utworach można też zauważyć wpływ takich gatunków, jak dance czy electro. Całość prezentuje się więc naprawdę ciekawie. Tytułowy utwór to retro-dance-pop, zwracający uwagę syntezatorowymi brzmieniami, a także rytmicznym podbiciem. Sama artystka przyznaje, że to jeden z jej ulubionych utworów własnego autorstwa.

 • Data premiery w Polsce: 14.08.2020
 • Gatunek: pop
 • Dystrybucja: Universal Music Polska
 • Cena: 42,99 zł

Boyzlife – Strings Attached

Boyzlife to grupa składająca się z Keitha Duffy’ego i Briana McFaddena. Skąd pomysł na nazwę? Mężczyźni występowali w przeszłości w zespołach Boyzone i Westlife. Album Strings Attached jest debiutancką płytą wokalistów w takim składzie i zawiera 9 piosenek, które były nr. 1 w Wielkiej Brytanii. Wykonawcy nagrali jednak interpetacje swoich dawnych hitów w towarzystwie Royal Philharmonic Orchestra. Materiał nagrano w Angel Studios w Londynie.

 • Data premiery w Polsce: 14.08.2020
 • Gatunek: pop
 • Dystrybucja: Universal Music Polska
 • Cena: 70,99 zł

Biffy Clyro – A Celebration Of Endings

Ellipsis (2016) i Opposites (2013) dotarły na 1. miejsce listy sprzedaży, a album A Celebration Of Endings to ich następca. Celem Biffy Clyro było wywołanie zaskoczenia, jak również przekroczenie granic. W tytule chodzi odczuwanie radości z zachodzących zmian, a nie smucenie się nimi. Zmiana to postęp i ewolucja. Można zachować to, co kochamy, ale pozbądźmy się wszystkiego, co złe. Chodzi o odzyskanie kontroli – tłumaczy frontman, Sam Neil. Na płycie znalazło się w sumie 11 piosenek. Jedna z nich to End Of, czyli utwór, który został zaprezentowany wraz z ogłoszeniem powstawania płyty.

 • Data premiery w Polsce: 14.08.2020
 • Gatunek: rock
 • Dystrybucja: Warner Music Poland
 • Cena: 59,99 zł

Wiener Philharmoniker – John Williams In Vienna

John Williams to legendarny kompozytor muzyki filmowej. Teraz do swojej długiej listy osiągnięć dodał debiut w charakterze dyrygenta Filharmoników Wiedeńskich. Styczniowe koncerty przełożyły się na powstanie albumu John Williams In Vienna. Na płycie są kultowe kompozycje skomponowane przez Johna Williamsa do takich filmów jak Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Indiana Jones, a także Park Jurajski. W koncertach Williamsowi i orkiestrze towarzyszyła Anne-Sophie Mutter. To jedna z najwybitniejszych skrzypaczek świata. Udało jej się zwrócić uwagę publiczności na serię wirtuozerskich adaptacji stworzonych specjalnie dla niej przez Williamsa. One także są częścią najnowszego albumu.

 • Data premiery w Polsce: 14.08.2020
 • Gatunek: muzyka klasyczna
 • Dystrybucja: Universal Music Polska
 • Cena: 52,99 zł

Czytaj także: Muzyczne nowości tygodnia – „Folklore”, „H8M5” i nie tylko

Dotarliśmy do końca dzisiejszych Muzycznych nowości tygodnia. Ich kolejnej odsłony możecie się spodziewać już w przyszłą niedzielę. Jeśli natomiast chcecie zgłosić swoje propozycje płyt do zestawienia, możecie zrobić to w sekcji komentarzy.

źródło: datapremiery.pl, własne

Sprawdź najnowsze wpisy