ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mulan premiera

„Mulan” trafi do Disney+, ale w Polsce film doczeka się premiery w kinie

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Premiera „Mulan” nie będzie już przekładana. Disney zdecydował, że film od 4 września będzie można obejrzeć za opłatą w serwisie Disney+, a w krajach gdzie usługa jest niedostępna, produkcja trafi na ekrany kin. 

Premiera „Mulan” była wiele razy przekładana. Film miał wejść do kin wiosną 2020 roku

„Mulan” to jeden z tytułów, których dystrybucja została zakłócona przez pandemię koronawirusa. Data premiery filmu była planowana na koniec marca, ale z powodu lockdownu i późniejszych obostrzeń wielokrotnie przekładano. 

„Mulan” trafi do Disney+, ale za dodatkową opłatą

Disney dosyć niespodziewanie ogłosił, że od 4 września „Mulan” będą mogli obejrzeć użytkownicy usługi Disney+, którzy zdecydują się zapłacić 29,99 dol. (po aktualnym kursie jest to ok. 111 zł). 4 września to piątek przed długim weekendem w USA z okazji Święta Pracy (Labor Day), więc Disney liczy na zwiększone zainteresowanie premierowym tytułem. Film będzie dostępny na wszystkich rynkach, gdzie działa już oficjalnie Disney+, czyli m.in. w Kanadzie, Nowej Zelandii, Australii, Niemczech, Irlandii, Holandii, Francji, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii. W Polsce Disney+ ma pojawić się w 2021 roku.

W Polsce planowana jest premiera kinowa „Mulan”

„Mulan” trafi w USA do Disney+ 4 września (screen: YouTube.com/Walt Disney Studios)

W krajach, w których nie jest jeszcze dostępny serwis streamingowy Disneya, „Mulan” trafi na ekrany kin. Nie jest jeszcze znana data premiery filmu w Polsce. „Mulan” może nie mieć łatwej drogi, bo pandemia koronawirusa nad Wisłą przybiera na sile i możliwe jest wprowadzenie surowszych obostrzeń.

Zobacz też: Firma Leonardo DiCaprio będzie robić filmy i seriale dla Apple

„Mulan” i „Tenet” miały uratować branżę kinową

Decyzja o dystrybucji filmu na największych rynkach za pośrednictwem serwisu streamingowego jest ciosem dla sieci i właścicieli mniejszych kin. „Mulan”, obok „Tenet” Christophera Nolana, był wymieniany jako ta produkcja, która może z powrotem przyciągnąć widzów do sal kinowych i pomóc uratować branży ostatni kwartał. Tymczasem to Disney zdecydował się na ratowanie swoich wskaźników finansowych. Prezes Disneya Bob Chapek zapewnia, że sposób dystrybucji „Mulan” to jednorazowe wydarzenie i firma nie planuje zmieniać swojego modelu biznesowego. „Tenet” pod koniec sierpnia trafi na ekrany kin w wybranych krajach, w tym w Polsce. 

„Mulan” – o czym jest ten film?

Hua Mulan to najstarsza córka utytułowanego wojownika, która przebiera się za mężczyznę i w tajemnicy wyrusza na wojnę zamiast schorowanego ojca. 

Źródło: Hollywoodreporter.com

Sprawdź najnowsze wpisy