Apple podpisało umowę na wyłączność z firmą Appian Way, założoną przez Leonardo DiCaprio i Jennifer Davisson. W jej ramach powstaną filmy i seriale dla technologicznego giganta. 

Jakie filmy chce Apple? Na przykład z DiCaprio i De Niro u Scorsese

Firmy współpracują już przy produkcji filmu „Killers of the Flower Moon” oraz serialu „Shining Girls”. Oba tytuły powstają dla serwisu streamingowego Apple TV+. Reżyserem „Killers of the Flower Moon” jest Martin Scorsese, a w obsadzie znaleźli m.in. Leonardo DiCaprio i Robert De Niro. Podstawą scenariusza będzie książka Davida Granna, która w Polsce ukazała się pod tytułem „Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI”. Apple sfinansuje film, którego budżet szacowany jest na ok. 200 mln dol.  Tak ogromnej sumy nie chciało wyłożyć studio Paramount Pictures, które ostatecznie zajmie się dystrybucją filmu na całym świecie. Natomiast „Shining Girls” to serial wyprodukowany przez firmę DiCaprio oraz aktorkę Elizabeth Moss, która wystąpi również w głównej roli.

Apple chce zapewnić sobie nowe filmy i seriale na lata

Poprzednio Appian Way była związana trzyletnią umową z Paramount Pictures, a jeszcze wcześniej z Warner Bros. Umowa z Apple to pierwszy kontrakt firmy DiCaprio na produkcję seriali. W dorobku Appian Way znajdą się takie produkcje jak m.in. „Wilk z Wall Street”, „Aviator”, „Wyspa tajemnic”, „Idy marcowe”, „Zjawa” czy dokument „Virunga”. Apple związało się z kolejną firmą producencką, która ma zapewnić gigantowi dopływ atrakcyjnych treści, przede wszystkim dla serwisu Apple TV+. Tym samym Appian Way dołączy do firm producenckich Idrisa Elby i Ridleya Scotta, a także: A24, Imagine Documentaries, Sesame Workshop i Peanuts. Jak pisaliśmy w maju, streaming Apple musi powalczyć o pozyskanie znanych twórców i ciekawych projektów, bo od startu w listopadzie 2019 roku przegrywa rywalizację z Netflixem, Disney+, Amazon Prime Video, a ostatnio też z HBO Max. Jednym z hitów, który ma przyciągnąć do oferty Apple TV+ jest film „Greyhound” z Tomem Hanksem w roli głównej, który trafił w lipcu do biblioteki serwisu. 

Zobacz też: Co się ogląda w Canal+ telewizji przez internet? Polskie filmy i seriale

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik