Rynek tabletów od pewnego czasu zalany jest licznymi budżetowymi modelami w cenach nieprzekraczających 600 złotych. W tej grupie urządzeń ciężko jest wybrać coś konkretnego, ponieważ ilość ich może być dla niektórych osób przytłaczająca. Zupełnie inaczej jest na półce z urządzeniami o cenach przekraczających 1500 złotych, gdzie do wyboru jest zaledwie kilka produktów liczących się na rynku producentów. Do takiej grupy możemy zaliczyć testowany dzisiaj przeze mnie tablet tajwańskiego producenta. Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu Acera Iconia Tab A510 Olympic Edition jest pozytywne. Duży ekran, ładny design, szybki procesor, pojemna pamięć wewnętrzna, nVidia Tegra 3, port HDMI i mocna bateria są zdecydowanymi atutami tego produktu, a także świadczą o jego wysokiej klasie. Nie dziwi zatem fakt, że jest to urządzenie z wyższej półki, które konkuruje m.in. z promowanymi tabletami produkowanymi przez Asusa czy Samsunga. Tablet firmy Acer możemy aktualnie kupić za około 1800 złotych. Warto również wspomnieć, że model ten jest wydawany w dwóch wersjach: olimpijskiej i standardowej. Więcej o nich opowiem w dalszej części artykułu, tak, więc zapraszam serdecznie do dalszej lektury.


Specyfikacja techniczna

Tablet Acer Iconia Tab A510 jest urządzeniem, który został wyposażony w wydajne podzespoły. Specyfikacja techniczna jest jednak dość zbliżona do produktów konkurencyjnych firm. Testowany model został wyposażony w czterordzeniowy procesor nVidia Tegra 3 o taktowaniu 1,3 Ghz (40 nm, ARM Cortex-A9 MPCore), 1 GB pamięci operacyjnej, 32 GB pamięci wewnętrznej flash, prcoesor graficzny ULP GeForce, pojemnościowy wyświetlacz 10,1 cala WXGA TFT-LCD z technologią multitouch o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i obsługą 262 tysięcy kolorów, 9800 mAh litowo-polimerowy akumulator (który według producenta pozwala na 15 godzin pracy, w rzeczywistości jest to troszkę mniej), 5 megapikselowy aparat tylni i 0,9 megapikselowy aparat przedni z możliwością nagrywania filmów o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (w jakości HD). Dodatkowo tablet posiada żyroskop, akcelerometr, kompas cyfrowy, czujnik oświetlenia, GPS, mikrofon i głośnik stereo. Urządzenie działa pod kontrolą systemu Android Ice Cream Sandwich.


Opakowanie i dodatkowe akcesoria

Urządzenie zostało zapakowane w standardowe pudełko. Nie jest ono w żaden sposób designerskie. Po rozpakowaniu tabletu położymy je raczej z boku i zapomnimy o nim (inaczej jest z pudełkiem choćby Galaxy S III, które świadczy o wyższej klasie urządzenia). Lepsze i ładniejsze opakowanie możemy znaleźć nawet kupując tablety budżetowe, choćby te produkowanych przez firmę Apollo (niedługo na portalu pojawi się recenzja Quicki 731). Po otwarciu pudełka na jego piedestale znajduje się przewodnik szybkiego uruchomienia, a tuż pod nim sam Acer Iconia Tab A510 zapakowany w folię zabezpieczającą. Pod tabletem w boksach znajduje się instrukcja obsługi, karta gwarancyjna i ładowarka. Do zestawu powinien być również dołączony kabelek USB, ale niestety w modelu do testów redakcyjnych zabrakło go. Brak jest jakiś specjalnych dodatków, zestaw jest wyposażony standardowo.


Wygląd zewnętrzny

Acer Iconia Tab A510 jest urządzeniem o ciekawym designie. Wygląda na masywną konstrukcję (i w rzeczywistości taką jest) dodatkowo wzmocniony jest metalowym szkieletem. Stworzony został z myślą o trzymaniu go w pozycji poziomej (w takiej obsługuje się go najwygodniej z powodu rozmieszczenia klawiszy funkcyjnych). Wymiary urządzenia wynoszą odpowiednio 259 x 175 x 11 mm. Zatem jest to tablet gabarytowo podobny do konkurencyjnych produktów.

Przód Acer Iconia Tab A510 to w większość hartowane szkło. Nie jest to jednak Gorilla Glass (co dziwi biorąc pod uwagę cenę tabletu), ale mimo to ekran odporny jest na drobne zarysowania (które mogą wyniknąć z codziennego użytku). Minusem na pewno jest dość szybkie „palcowanie się” ekranu, dlatego warto zaopatrzyć się w szmatkę taką jak do czyszczenia okularów, ponieważ ekran po pewnym czasie wygląda nieestetycznie. W górnej części przedniego panelu umiejscowiony został przedni aparat, a także czujnik oświetlenia (Iconia Tab A510 potrafi dostosować jasność ekranu do panujących warunków. Ramka zaś ma szerokość wynoszącą około 2 centymetrów.

Dolny bok urządzenia został wyposażony w dwa głośniki stereo, port mini USB oraz przycisk resetowania. Nie jest to zbyt fortunne rozmieszczenie, ponieważ korzystając z tabletu zazwyczaj zasłaniamy któryś z głośników, zaś w trakcie ładowania i korzystania z Iconii Tab, musimy ją trzymać parę centymetrów przed sobą z powodu kabelka.

Z lewej strony mamy dostęp do klawisza blokującego ekran, a także wyłączającego i uruchamiającego urządzenie oraz wyjścia słuchawkowego (mini jack 3,5 mm). Umiejscowienie tego przycisku w tym miejscu jest bardzo dobrym i wygodnym rozwiązaniem.

Na górnym boku Acera Iconii Tab A510 producent umieścił przyciski sterowania głośnością, mikrofon oraz przycisk blokujący klawiaturę. Spodobał mi się pomysł z tym ostatnim przyciskiem, ponieważ po zablokowaniu mamy pewność, że urządzenie nie wykona jakieś operacji, której nie chcemy. Niestety w trakcie testów okazało się, że przycisk ten w ogóle nie działał! Prawdopodobnie trafiłem po prostu na feralny model, ale niestety pewien niesmak pozostał.

Z prawej strony tablet posiada wejście HDMI, a także slot na karty pamięci microSD (który jest zabezpieczony klapką). Wystarczy ją otworzyć by móc rozszerzyć pamięć urządzenia. Boczne panele zostały stworzone z metalowych listewek wzmocnionych tworzywem sztucznym. Warto również wspomnieć, że przyciski i wejścia na panelach bocznych zostały tak rozmieszczone, że zarówno trzymając go w pionie jak i poziomie możemy to zrobić w taki sposób, że nie dotykamy niepotrzebnie żadnych przycisków.

Z tyłu tablet prezentuje się bardzo ładnie. U góry umiejscowiona została kamerka, na środku umiejscowiono logo producenta oraz logo igrzysk olimpijskich, zaś na dole logo Dolby Digital Plus. Tył urządzenia wykonany jest z tworzywa sztucznego, lekko gumowego, miłego w dotyku, które ogranicza w pewnym stopniu odciskanie się palców. Wersja czarna Iconii Tab A510 jest dzięki temu znacznie bardziej odporna na brzydkie ślady od jej srebrnego odpowiednika. Ponadto urządzenie pewniej trzyma się w dłoni i nie ślizga się.

Podsumowując obudowa została bardzo dobrze wykonana. Wszystko jest idealnie spasowane, żaden element nie rozwarstwia się, nic też nie trzeszczy pod palcami. Nie jest to krucha konstrukcja, a tablet, który udowadnia, że można go spokojnie przyporządkować do lepszej kategorii nie tylko z powodu użytych podzespołów.


Ekran

Jak już wspominałem wyżej w urządzeniu został zastosowany pojemnościowy wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala Active Matrix WXGA TFT-LCD z technologią multitouch o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i obsługą 262 tysięcy kolorów. Ekran jest podświetlany diodami LED. Multitouch zawarty w urządzeniu pozwala na dotyk do dziesięciu palców jednocześnie. Tablet umożliwia samodzielne skorygowanie jasności ekranu, tak aby wartości były dla nas odpowiednie, bądź też możemy pozostawić to zadanie automatycznej regulacji ustalanej na podstawie wyników czujnika oświetlenia. Niestety przez to, że producent chciał zachować równowagę pomiędzy ceną a jakością, wyświetlacz ten nie jest tak dobry jak zastosowane rozwiązanie w iPadzie czy Asusie. Mimo to jasność tabletu jest prawie wzorowa. Co prawda w słoneczny dzień obsługa jego jest prawie niemożliwa, ponieważ wszystko odbija się do ekranu, ale za to już w jasnym pomieszczeniu nie ma najmniejszego problemu z używaniem Iconii Tab A510.


Gniazda i łączność

Urządzenie zostało wyposażone w następujące rodzaje gniazd:

 • slot karty pamięci micro SD
 • gniazdo mini jack dla słuchawek i zewnętrznych głośników
 • port mini HDMI, dzięki któremu możemy podpiąć tablet do telewizora
 • port mini USB (służący do ładowania i podpięcia urządzenia do komputera)

Łączność zaś zapewnia nam zastosowanie w tablecie modułu Wi-Fi opartego na standardzie 802.11b/g/n, Bluetooth w wersji 2.1, a także moduł GPS. Wszystkie sposoby łączności działają bez żadnych zastrzeżeń. Minusem jest na pewno brak modułu 3G, który pozwoliłby również na korzystanie z mobilnego dostępu do sieci. Jest to niezwykle odczuwalne zwłaszcza, gdy w danym momencie nie ma wokół nas otwartej sieci bezprzewodowej i jesteśmy odcięci od internetu.


Aparat

Urządzenie zostało wyposażone w dwie kamerki: tylną (o 5 megapikselowej matrycy z możliwością robienia zdjęć o maksymalnej rozdzielczości 2592 x 1944 pikseli i kręceniem filmów w standardzie 1080p o szybkości 30 klatek na sekundę) i przednią (o 1 megapikselowej matrycy z możliwością robienia zdjęć o maksymalnej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli i kręceniem filmów w standardzie 720p o szybkości 30 klatek na sekundę). W końcu któryś z producentów zdecydował się umieścić przednią kamerkę o matrycy większej niż 0,3 megapiksela! Mimo możliwości robienia fotografii w wysokich rozdzielczościach, zdjęcia nie są idealne. Zauważalnym jest lekkie przekłamanie kolorów, zaś sama jakość pozostawia trochę do życzenia. Acer Iconia Tab A510 ma spore problemy również z robieniem zdjęć obiektów znajdujących się blisko obiektywu. Warto jednak się zastanowić jednak czy rzeczywiście tabletem będziemy robić sobie sesje zdjęciowe?  W trakcie dwu tygodniowych testów zdjęcia robiłem tylko raz, ponieważ trzymanie w rękach 10 calowego urządzenia i ustawianie go by zrobić idealną fotografię wygląda trochę komicznie. Mimo to użytkownicy, którzy jednak zamierzają robić zdjęcia tabletem powinni być względnie zadowoleni, ponieważ mimo niewysokiej jakości, fotografie są wyraźne i do zastosowań domowych powinno takie rozwiązanie wystarczyć. Przednia kamerka natomiast będzie bardzo dobrym rozwiązaniem do prowadzenia wideokonferencji.

Warto również zwrócić uwagę, że tablet umożliwia nagrywanie filmów w jakości High Definition na obu kamerkach. Jakość nie jest zachwycająca, jednak nie można powiedzieć, że jest niezadowalająca. Obraz czasami bywa lekko rozmyty, brak jest w nim głębi, jak i większej ilości szczegółów. Możliwe, że jest to wina silnej kompresji pliku wideo. Co do samej szybkości nagrywania to w jasnym, bądź też dobrze nasłonecznionym pomieszczeniu nagrywanie przebiega pełną szybkością, natomiast gdy światła jest mniej to proporcjonalnie do niej spada liczba klatek. Nagrywając materiał przednią kamerką jest jeszcze gorzej, ale winą za to można obarczyć zastosowanie trochę gorszej optyki.

Również możliwości konfiguracyjne aparatu nie są zbyt wielkie. Możemy zmienić wyłącznie rozdzielczość zdjęcia, ścieżkę zapisu, balans bieli, ekspozycję, ustawić zoom cyfrowy i tryb ostrości. Ciekawym dodatkiem, który mnie zainteresował jest możliwość robienia panoram. Co prawda robienie ich 10 calowym tabletem nie jest najwygodniejsze, ale sam fakt obecności takiej funkcjonalności jest zdecydowanie na plus.

(Zdjęcia zrobione Acerem Iconia Tab A510 można zobaczyć w pełnej rozdzielczości po otwarciu ich w osobnym oknie).


Oprogramowanie i dodatki producenta

Acer Iconia Tab A510 kontrolowany jest przez Androida 4.0.3 z autorską nakładką Acer Ring. Sam Ice Cream Sandwich sprawuje się bardzo dobrze, ale byłbym zaskoczony gdyby było inaczej biorąc pod uwagę, jakie podzespoły znajdują się pod obudową tabletu. Nakładka producenta jest rozwiązaniem bardzo wygodnym, ponieważ udostępnia w formie okręgu najpotrzebniejsze opcje. Nie ingeruje ona znacząco w system, a potrafi bardzo ułatwić pracę. W trakcie korzystania z urządzenia możemy mieć z nią styczność dwukrotnie: pierwszy raz na ekranie blokady, gdzie przesuwając palcem po okręgu możemy wybrać jedną z pięciu opcji: odblokowanie urządzenia, przejście do przeglądarki internetowej, wyszukiwarki, aparatu lub galerii, zaś drugi raz, jeżeli sami wywołamy ją klikając na przycisk okręgu i koła umiejscowiony na środku paska zadań (po kliknięciu otrzymujemy dostęp do regulacji dźwięku, robienia zrzutu ekranowego, przejścia do galerii, przeglądarki internetowej, ustawień, wyszukiwarki lub zakładek).

Producent obok standardowych aplikacji dołączanych do urządzeń opartych na systemie Android postanowił dostarczyć dodatkowe oprogramowanie:

 • Acer Print (pozwalające na drukowanie bezprzewodowe, o ile tablet będzie miał możliwość podłączenia się do drukarki z Wi-Fi)
 • Astro (wygodny menadżer plików)
 • AUPEO! (radio internetowe pozwalające wybrać interesujący nas rodzaj muzyki)
 • Barcode Scanner (czytnik kodów kreskowych)
 • clear.fi (serwer multimedialny, pozwalający na przeglądanie materiałów pomiędzy urządzeniami firmy Acer)
 • Evernote (aplikacja do sporządzania notatek)
 • LumiRead (wygodny czytnik ebooków z możliwością zakupu książek)
 • Movie Studio (edytor wideo, pozwalający na tworzenie własnych klipów)
 • Muzyka Play (odtwarzacz plików muzycznych z bardzo przyjemnym interfejsem)
 • Polaris Office (pakiet biurowy pozwalający na tworzenie, edytowanie i odczytywanie dokumentów)
 • Soundhound (aplikacja do rozpoznawania nazwy piosenki i zespołu po pobraniu próbki)
 • McAfee VirusScan (program antywirusowy)
 • Zinio (aplikacja do kupowania, pobierania i czytania czasopism i gazet w formie elektronicznej).

Jak zatem widzimy na liście aplikacji znajdziemy zarówno pozycje znane z Google Play i  preinstalowane na nasze urządzenie, ale i również programy nowe, z którymi wcześniej osobiście nie miałem od czynienia. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Acer Print. Jest to ciekawa opcja zwłaszcza dla osób piszących teksty na tablecie, bądź też chcących drukować materiały i dokumenty prosto z poczty e-mail czy z plików pobranych przez przeglądarkę internetową. Oczywiście by móc wydrukować określoną treść potrzebna jest również drukarka z modułem Wi-Fi. Tylko za pomocą sieci bezprzewodowej tablet ma możliwość przesłać żądany plik na nią.

Drugą ciekawą propozycją udostępnioną przez producenta jest clear.fi. Jest to aplikacja, która pozwala na połączenie się wszystkich urządzeń Acera z zainstalowanym programem w wyniku czego utworzymy domową sieć multimedialną.

Zaskakuje pozytywnie również obecność oprogramowania antywirusowego, które chroni nasz tablet przed zagrożeniami czyhającymi w sieci. Tajwański producent zdecydował się na preinstalowanie McAfee Virus Scan. Sam fakt obecności takiego programu jest zdecydowanie na duży plus, patrząc jednak na skuteczność poszczególnych aplikacji zabezpieczających, McAfee nie plasuje się w czołówce i (to jest moja subiektywna opinia) znacznie lepszym wyborem byłoby zainstalowanie na urządzeniach choćby Avasta.

W tym miejscu warto również wspomnieć o dwóch aplikacjach producenta, a mianowicie o Muzyka Play i Movie Studio. Pierwszy raz spotkałem się z obecnością aplikacji do edycji plików wideo na tablecie. Jest to ciekawa opcja, niestety program (jak dla mnie) nie jest zbyt funkcjonalny. Możliwe jest łączenie plików wideo, dodawanie przejść pomiędzy nimi, jednak jak na razie ustępuje on pola oprogramowaniu, które możemy zainstalować na nasz komputer. Plusem jest jednak obecność takiej aplikacji, a co za tym idzie, możliwość, że z czasem nabierze ona większych funkcjonalności. Bardzo spodobał mi się natomiast odtwarzacz muzyki. Jest prosty w obsłudze, dopasowany do rozmiarów tabletu, z najważniejszymi funkcjami. Składa się łącznie z trzech ekranów: na pierwszym wybieramy interesujący nas album, na drugim przechodzimy do listy piosenek, a na trzecim mamy możliwość sterowania muzyką i podstawowe informacje o aktualnie słuchanej muzyce (takie jak okładka, nazwa wykonawcy, albumu, piosenki, dostęp do equlizera). Na tablecie bez przeszkód możemy posłuchać plików w formacie .mp3, .wma, .ogg, .flac i .aac. Niestety nie byłem w stanie odtworzyć plików .alac i .ac3 oraz .mpc.

Za pomocą urządzenia możemy również oglądać filmy (co niezwykle przypadło mi do gustu). Wbudowany odtwarzacz jest, co prawda dość ograniczony, ponieważ pozwala wyłącznie na odtwarzanie, przewijanie i zatrzymywanie filmu. Pliki wideo odtwarzane są bez zacięć nawet podczas oglądania filmów w jakości High Definition. Tablet umożliwia również odtwarzanie plików .mkv. Patrząc jednak na ograniczenia związane z domyślną aplikacją, polecałbym zainstalować z Google Play np. MX Player, który odtwarza również bez problemu filmy z napisami. Acer Iconia Tab A510 nabiera dzięki temu nowej funkcjonalności, a samo oglądanie filmów jest znacznie przyjemniejsze i może bez problemu zastąpić komputer.

Tablet doskonale sprawdza się również do czytania ebooków. Wbudowana aplikacja LumiRead pozwala na uruchamianie plików .epub, .pdf i .txt. Oczywiście jest kompatybilna również z zabezpieczeniami Adobe DRM. Ponadto jeżeli nie mamy żadnych elektronicznych książek w pamięci urządzenia to program przekieruje nas do dedykowanej e-księgarni. Na szczęście nie musimy się ograniczać wyłącznie do niej, ponieważ LumiRead pozwala również na dodawanie własnych sklepów z ebookami. Korzystanie z aplikacji jest wygodne, zakupione pozycje możemy grupować i sortować zgodnie z własnymi preferencjami, a także wyszukiwać na ich temat informacji w Google Books i wysyłać pojedyncze strony książki znajomym w postaci bitmapowej. W trakcie czytania wzrok się nie męczy aż tak bardzo, choć lepiej jest trzymać wtedy tablet dalej niż bliżej oczu.

Zapewne wiele osób jest również ciekawych czy wygodne jest pisanie na klawiaturze. Układ klawiszy został podzielony na cztery rzędy. Do wyboru mamy domyślnie ustawioną klawiaturę Android 4.0, a także dodatkową klawiaturę XT9. Pierwsza opcja pozwala na wygodne i szybkie pisanie tekstów (klawisze są duże, ekran błyskawicznie reaguje na dotyk), ale problemem będzie pisanie słów z polskimi znakami diaktrycznymi. Znacznie bardziej może podobać się, zatem druga klawiatura, która pozwala na szybsze pisanie tekstów po polsku dzięki podpowiedziom słów. Do tworzenia i edycji dokumentów udostępniono program Polaris Office, który jest zgodny z Microsoft Office. Aplikacja jest intuicyjna w obsłudze, poprawnie wyświetla polskie znaki i co najważniejsze – jest pełnym pakietem biurowym, a nie pozwala tylko na odczytywanie takich plików.


Wydajność, bateria i gry

Wydajny procesor, jakim niewątpliwie jest Tegra 3 oraz 1 GB pamięci RAM spowodowały, że urządzenie jest bardzo wydajne. Nie dziwi zatem fakt, że Acer Iconia Tab A510 uzyskuje bardzo wysokie noty w większości benchmarków. Szczegółowe wyniki, jakie uzyskało urządzenie na kilku różnych aplikacjach testujących przedstawiam poniżej.

Tablet pozwala również na bardzo długą pracę na jednym ładowaniu dzięki zastosowaniu pojemnego, dwukomorowego akumulatora (9800 mAh). Producent chwalił się, że urządzenie jest w stanie wytrzymać do 15 godzin pracy. Sprawdziłem te deklaracje i okazało się, że wynik ten jest trochę zawyżony, ale i tak Iconia Tab A510 nie ma się czego wstydzić, bo pozwala na ponad 12 godzin oglądania filmów w standardzie 720p (a dokładnie 12h 39m), przy jasności 40%. W trakcie normalnego użytkowania (podłączenie do sieci, czytanie maili, słuchanie muzyki, od czasu do czasu przejrzenie strony www i włączenie jakiejś gry) tablet wytrzymał aż 3 dni. Niestety proporcjonalnie do pojemności baterii wydłuża się również czas jej ładowania. Pełne naładowanie akumulatorka trwa ponad 5 godzin, dlatego doskonale sprawdza się schemat działania: korzystanie za dnia, podpięcie do zasilania nocą.

Również gracze powinni być zadowoleni z możliwości jakie oferuje Acer Iconia Tab A510. Podczas testowania tabletu grałem w takie pozycje jak GTA III, Max Payne, Shadowgun, Jett, Dark Meadov, Riptide GP i wiele innych. Gry działały płynnie nawet w chwilach, kiedy animacja była przesycona efektami specjalnymi. Nie miałem również okazji zaznać zawieszenia się systemu. Za jedyny minus możemy uznać jedynie znaczne nagrzewanie się urządzenia bliżej prawego boku w trakcie intensywnego grania w wymagające pozycje (podobnie jest z długim oglądaniem filmów w jakości HD).

Warto również wspomnieć, że nVidia Tegra 3 pracuje z częstotliwością 1,3 Ghz w trybie wielordzeniowym i z taktowaniem 1,4 Ghz w trybie jednordzeniowym. Ponadto obecny jest też piąty rdzeń, tzw. Ninja Core o taktowaniu 500 Mhz, który pobiera znacznie mniej energii i działa wtedy kiedy nie wykonujemy czynności wymagających większych mocy obliczeniowych. W innym wypadku jest on wyłączany, a tablet pracuje pełną mocą oferowaną przez Tegrę 3.


Wersja olimpijska

Zapewne część osób, która wcześniej nie interesowała się tym tabletem zapyta się, jaka jest różnica pomiędzy wersją olimpijską a standardową. Oprócz graficznego atutu jakim jest pięć połączonych okręgów z tyłu obudowy oraz bootloader z obrazkiem osób wykonujących dyscypliny olimpijskie obecny jest jeszcze jeden dodatek. Otóż, jeżeli zakupiliśmy ten tablet pomiędzy 16 kwietnia a 13 sierpnia bieżącego roku (czyli do momentu zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Londynie) to otrzymamy bezpłatny dostęp do aplikacji Eurosport Player, która gwarantuje nam dostęp do 13 godzin dziennie bezpośredniej transmisji kanału Eurosport, co może być nie lada gratką dla wszystkich fanów sportu.


Podsumowanie

Acer Iconia Tab A510 to urządzenie, które zdecydowanie mógłbym polecić każdemu, kto szuka tabletu wydajnego, a nie chce za niego zapłacić więcej niż 2 tysiące złotych. W porównaniu z konkurencyjnymi produktami dzieło tajwańskiego producenta raz radzi sobie lepiej, a raz gorzej. Oczywiście uwagę zwracają bardzo mocne podzespoły, których obecność przedkłada się znacząco na wydajność, ale i również trzeba pamiętać o trochę gorszym ekranie (ciągle jest dla mnie zaskakującym brak Gorilla Glass w tej klasie urządzenia) i kamerce, a także przegrzewaniu się urządzenia przy dłuższej i bardziej obciążającej pracy. Jeżeli jednak szukacie tabletu do codziennego użytku, o estetycznym wyglądzie, dobrej konfiguracji sprzętowej, wygodnej obsłudze, na którym będziecie mogli zarówno obejrzeć film HD, zagrać w wymagającą grę, przeglądać strony www, słuchać muzyki i pisać teksty to ten model powinien przypaść Wam do gustu. W czasie trwania testu byłem z niego zadowolony.

Zalety:

 • mocne podzespoły
 • 1 megapikselowy przedni aparat
 • wysoka wydajność
 • ciekawe dodatkowe aplikacje
 • długi czas pracy
 • ładny design, solidna konstrukcja

Wady:

 • średnia jakość zdjęć i filmów
 • przegrzewanie się
 • brak 3G
 • brak Gorilla Glass
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.