ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Radar burz

Radar burz pomoże Ci uniknąć grzmotów i piorunów, czyli sprawdź, czy zostać w domu

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Upały zawsze idą w parze z burzami. Raczej nikt nie chce spotkać na swojej drodze silnych deszczy oraz piorunów. Jest na to sposób. Radar burz zawsze może pomóc w unikaniu największych opadów. w tym celu można znaleźć aplikacje mobilne oraz strony internetowe. Dzięki temu masz możliwość sprawdzać na laptopie i smartfonie – w zależności od preferencji użytkownika. 

Windy.com – radar burz, którego użyjesz na każdym urządzeniu

To strona internetowa, która pokazuje wizualizacje przemieszczania chmur burzowych. Poza samym obrazem użytkownik może uruchomić animację, która pokazuje ruch chmur z kilku minut tak, aby przedstawiać kierunek, w którym burza się porusza. Obsługa jest stosunkowo prosta, ponieważ wystarczy jedynie wpisać swoją lokalizację i poruszać się po mapie w wybranych kierunkach z możliwością oddalania i przybliżania obszarów. Aplikacja ma bardzo szerokie możliwości, ponieważ same burze to nie wszystko. 

Możesz sprawdzić tutaj również wiatr, deszcz, śnieg, temperaturę, chmury, fale, jakość powietrza oraz wiele innych. Dzięki temu będziesz w stanie przygotować się na każde wyjście z domu lub podróż. Mapę, którą widzisz, możesz łatwo udostępnić lub osadzić na swojej stronie internetowej. Na mapie widoczne są animacje, co pomaga osobie kompletnie zielonej w temacie odczytywać informacje. 

Jeśli nie używasz za często komputera, możesz wtedy skorzystać z aplikacji. Sprawdzisz tam dokładnie to samo, co na stronie internetowej, a jej używanie będzie zdecydowanie łatwiejsze niż w mobilnej przeglądarce na smartfonie w formie strony internetowej. Windy.com posiada jeszcze więcej funkcji, jednak te przewidziane są już dla osób posiadających pakiet premium. 

Odwiedź stronę Windy.com

Pobierz aplikację Windy.com z Google Play! 

Zobacz także: Oby dopisała pogoda – to będzie świetny miesiąc dla amatorów astronomii

Monitor burz – z tym radarem burz wszystko będzie jasne

To usługa, która działa tylko i wyłącznie w formie aplikacji. Dzięki temu można uniknąć niebezpiecznych zjawisk burzowych. Jeśli jesteś łowcą burz, wówczas taka aplikacji jest konieczna, aby wyłapać największe zdobycze. Warto skorzystać z funkcji powiadomień. W ten sposób od razu dostaniesz informacje na temat zbliżających się zagrożeń. W aplikacji sprawdzisz także prognozę pogody i informacje o opadach, wietrze śniegu i innych pogodowych kwestiach. 

Pobierz Monitor Burz z Google Play! 

Zobacz także: Zjednoczone Emiraty Arabskie kontrolują pogodę – pustynia staje się mokrym miejscem

Burzowo.info – radar burz w formie strony internetowej i aplikacji

To propozycja podobna do prezentowanej powyżej strony i aplikacji windy.com. Burzowo.info jest dostępne takich samych wariantach. Dlatego, jeśli zazwyczaj sprawdzasz pogodę na swoim komputerze, wówczas na pewno najwygodniej będzie skorzystać ze strony internetowej. To miejsce, gdzie sprawdzisz takie parametry, jak temperatura, wiatr oraz inne. Aplikacja posiada dokładnie te same funkcje, co strona internetowa. Jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych opcji, wówczas windy.com może okazać się dużo lepszym wyborem. Burzowo.info to propozycja bardzo konkretna, na której sprawdzisz to, co na pewno najbardziej Ciebie interesuje, czyli właśnie zagrożenia pogodowe, jakimi są burze. 

Odwiedź burzowo.info

Pobierz burzowo.info z Google Play! 

RainViewer -radar burz do zainstalowania w każdym systemie mobilnym

Usługa, która jest dostępna tylko jako aplikacja na smartfony, posiada szerokie spectrum funkcji oraz możliwości. Z nimi na pewno odpowiednio przygotowujesz się do wyjścia z domu. Aplikacja jest dostępna na wszystkie systemy mobilne, dlatego niezależnie od tego, na jakim urządzeniu aktualnie pracujesz, można sprawdzać przebieg pogody. RainViewer jest bardzo intuicyjne oraz czytelne. Dlatego nie musisz poświęcać dużo czasu na to, aby dowiedzieć się, czy wychodzić z domu z parasolem, czy może w ogóle lepiej w nim zostać i nigdzie nie chodzić. 

Pobierz RainViewer z Google Play! 

Zobacz także: Będzie padać czy nie? Aplikacje alarmu deszczowego pozwolą zabrać parasol, kiedy to konieczne

Radar burz to rozwiązanie, które pozwoli przewidywać zagrożenie, jakie może spotkać Cię przykładowo po drodze. Dzięki temu ostrzeżesz również swoich bliskich, którzy nie wiedzą o takich możliwościach sprawdzania pogody i zagrożeń, jakie ze sobą niesie. Radar burz jest banalnie prosty w obsłudze oraz odczycie i na pewno nie będzie sprawiać żadnych problemów. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Ron Rev Fenomeno z Pixabay

    Sprawdź najnowsze wpisy