Aplikacje alarmu deszczowego

Będzie padać czy nie? Aplikacje alarmu deszczowego pozwolą zabrać parasol, kiedy to konieczne

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Aplikacje

Sezon letni nie zawsze powinien kojarzyć się z nieprzerwanym słońcem. Nie trzeba być orłem z przedmiotów przyrodniczych, aby wiedzieć, jaki jest obieg wody w środowisku. Jeśli kilka dni pogrzeje, wtedy deszcz jest nie do uniknięcia. O większych opadach i nawałnicach informuje również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które jest znane zapewne pod skrótem „alertu RCB”. Każdy dostaje je na swoje komórki i smartfony. Jednak czasami to za mało. Dla osób, które chcą mieć większy wgląd w pogodę — a zwłaszcza deszczową — można zalecić jedno. Aplikacje alarmu deszczowego pozwolą być przygotowanym i niezaskoczonym przez pogodę.  

Alarm deszczu — pierwsza propozycja z wujka Google

Aplikacje alertu deszczowego
Obraz Masashi Wakui z Pixabay

Po wpisaniu w Google hasła “aplikacje alarmu deszczowego” pierwsze, co prawdopodobnie zobaczysz, będzie właśnie Alarm deszczu. Spróbujemy przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu i stwierdzić, czy warto posłuchać wszechwiedzącego wujka Google. Oczywiście zdania mogą być podzielone i nie należy traktować rady jak wyroczni lub dogmatu. Aplikacja przez cały czas kontroluje sytuację i jest w stanie powiadomić Cię, jak blisko Ciebie znajduje się deszcz. Dzięki temu możesz spodziewać się szacowanego czasu, kiedy prawdopodobnie ulewa złapie Cię. Aplikacja poinformuje również o intensywności oraz o tym, jak duży obszar jest dotknięty deszczem. Oś czasu pozwoli kontrolować przebieg zagrożenia w ciągu całego dnia. Podczas wyjazdu może to być bardzo przydatne, ponieważ zaplanujesz swój dzień, kiedy spędzić czas pod dachem i pod chmurką. Po zainstalowaniu aplikacji otrzymasz także opcję widżetu, która będzie do Twojej dyspozycji zaraz po odblokowaniu urządzenia. Tam znajdziesz wszystkie informacje o intensywności, obszarze oraz bliskości. 

Pobierz Alarm deszczu z Google Play! 

Zobacz także: Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą wywoływać deszcz za pomocą dronów

Alarm deszczowy UE — interesuje Cię Europa i warunki pogodowe?

Nieczęsto można spotkać Cię w domu? Cenisz sobie możliwość spędzania wolnego czasu pod chmurką? Jeśli tak, wówczas musisz szczególnie uważać na opady deszczu. Jesteś na nie szczególnie narażony w sytuacji częstego wychodzenia z domu. Pomocna będzie aplikacja Alarm deszczowy UE. To bardzo proste rozwiązanie, które nie wymaga żadnej fachowej wiedzy. Sam interfejs jest bardzo intuicyjny, dlatego nie minie dłuższa chwila, kiedy do wszystkiego się przyzwyczaisz. 

Pobierz Alarm deszczowy UE w Google Play!

Zobacz także: Dane Google pokazują, czego ludzie szukają podczas największych fal upałów

Rain Radar – chmurka poinformuje o mokrym zagrożeniu

Aplikacja w swoim działaniu jest bardzo podobna do Alarmu deszczu. Tak samo pozwala na korzystanie z widżetu. W tym miejscu wszystkie potrzebne informacje znajdziesz znacznie szybciej, niż wchodząc do aplikacji. Otrzymasz powiadomienia na swojego smartfona. Wtedy dowiesz się, jak blisko jest deszcz oraz, czy to groźny zawodnik. 

Pobierz Rain Radar z Google Play! 

Spodziewasz się czegoś poważniejszego niż deszcz? Sprawdzisz to w Mapach Google

Mapy Google to bardzo rozbudowana aplikacja, z której może korzystać wiele osób o różnych potrzebach. Większość potrzebuje sprawdzić długość trasy oraz szacowany czas dojazdu. Osoby poruszające się komunikacją miejską mogą sprawdzić, jakie są dostępne połączenia z punktu A do B oraz kiedy należy się ich spodziewać. To tylko kilka przykładów, których jest naprawdę cały ogrom. Mapy Google rozwijają się przez cały czas. Na chwilę obecną przeglądając mapę, możesz znaleźć oznaczenia, które będą informowały o krytycznych sytuacjach takich jak: burze tropikalne, trzęsienia ziemi, powodzie oraz pożary drzewostanu. To bardzo często informacje, które mogą uratować Twoją podróż lub powrót do domu. 

Dowiedz się więcej na stronie Support Google

Zobacz także: Zjednoczone Emiraty Arabskie kontrolują pogodę – pustynia staje się mokrym miejscem

Aplikacje alarmu deszczowego pozwolą nieraz uniknąć dużego i małego opadu. Dzięki temu możesz przygotować się na nawałnice i odpowiednio zabezpieczyć swój majątek, który trzymasz pod chmurką. Przykładowo może to być samochód, działka rolna z uprawami i inne. Wystarczy jedynie zainstalować aplikacje oraz cieszyć się z ich możliwości. Niektóre aplikacje takie jak Mapy Google mogą oferować coś znacznie więcej niż same alerty deszczowe — z tym rozwiązaniem dowiesz się o znacznie poważniejszych ostrzeżeniach pokroju trzęsienia ziemi oraz burzy tropikalnej.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Pexels z Pixabay 

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy