ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Do czego wykorzystać Google Keep

Do czego wykorzystać Google Keep? Aplikacja może przydać się w wielu sytuacjach

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Zastanawiasz się nad tym, jaki notatnik wybrać? Nie? Już zdecydowałeś, że chciałbyś pracować na Google Keep? Jeśli tak, na pewno zastanawiasz się, do czego możesz wykorzystać jego możliwości. W pierwszej chwili wydaje się, że aplikacja nie ma dużych możliwości, jednak to ślepa uliczka, ponieważ należy się odpowiednio zapoznać ze sposobem funkcjonowania Google Keep. Po tym sam będziesz w stanie znajdować coraz to bardziej wymyślne rozwiązania dla swojej produktywności. Wszystko zależy od pomysłowości użytkownika.

Listy z zadaniami

Zadania
Źródło: mohamed_hassan from pixaby

Jednym z pierwszych pomysłów, jaki może przyjść do głowy są na pewno słynne listy TO – DO. To właśnie tutaj możesz wylistować wszystkie swoje zadania, które musisz wykonać. Notatki w Google Keep posiadają opcję skreślania. Dzięki temu możesz zaznaczać, co zostało wykonane, a co jeszcze wymaga Twojej uwagi i pracy. W ten sposób na pewno o niczym nie zapomnisz i zorganizujesz zarówno swoje życie prywatne, jak i zawodowe.

Jeśli jesteś pewien, że będziesz mieć dużo list z zadaniami lub generalnie notatek, wówczas warto zadbać o nadawanie odpowiednich kategorii na sam początek. W ten sposób zadbasz o to, aby wszystko było na swoim miejscu. Stronienie od bałaganu jest bardzo dobrą praktyką, ponieważ porządek w notatkach, skutecznie będzie zachęcać do dalszego działania z Google Keep. W przeciwnym razie mogłoby dojść do zniechęcenia użytkownika. 

Pobierz Google Keep z Google Play! 

Zbiór do screenów

Google Keep jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli masz dużo zrzutów ekranu, które chcesz przetrzymywać. To o tyle dobry pomysł, że w notatniku masz nieograniczone miejsce na swoje dane, ponieważ to, co w nim przechowujesz, nie wchodzi w skład pakietu danych, jakie masz dostępne od Google – w wariancie bezpłatnym jest to limit 15 GB, jednak Google Keep się do tego nie wlicza.

Dlatego zdecydowanie lepiej do przechowywać swoje screenshoty w omawianej usłudze, aniżeli bezpośrednio na Dysku Google. Nadając odpowiedni tekst oraz kategorię dla notatki, zadbasz o porządek w swoich zapiskach. Jeśli zrobisz to z głową, wtedy odnalezienie konkretnego zrzutu ekranu nie będzie stanowiło żadnego problemu. 

Zobacz także: Porady dla Google Keep, czyli jak pracować wydajniej z cyfrowym notatnikiem

Miejsce na trzymanie linków

Google
Źródło: 200degrees from pixaby

Google Keep jest również świetnym miejscem, gdzie będziesz zapisywać swoje linki. W ten sposób możesz układać zbiory tematycznie w osobnych notatkach, co sprawi, że w wygodny i szybki sposób będziesz znajdować potrzebną stronę internetową. Do szukania po wpisanych linkach przyda się również wbudowana wyszukiwarka.  

Zobacz także: Google Keep z miliardem instalacji – notatki ciągle popularne

Tutaj zapiszesz wszystkie swoje przepisy

Przepisy
Źródło: OpenClipart-Vectors from pixaby

Propozycja od Google to również idealny sposób na to, aby zrobić w końcu porządek w swoich przepisach. Google Keep jest bardzo elastyczny. Dzięki temu możesz dodać zdjęcie przepisanego przepisu, skopiować treść ze strony internetowej lub wkleić screena. Od tej pory na pewno połapiesz się w swoich pysznych notatkach. Możesz dodatkowo skorzystać z kategorii i podzielić notatki na różne rodzaje przepisów. 

Zobacz także: Google Keep – notatki z ciemnym motywem!

Notatki bez klawiatury są możliwe!

Do czego używać Google Keep
Źródło: StartupStockPhotos from pixaby

W aplikacji możesz również robić odręczne notatki. Cały efekt Twojej pracy jest zapisywany jako zdjęcie, które jest dodawane do notatki. Poza tym możesz również pobrać grafikę na swoje urządzenie. Do dyspozycji masz różne opcje pisania. 

Do czego wykorzystać Google Keep? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ możliwości jest naprawdę dużo. W zależności od tego, co tak naprawdę chcesz usprawnić w swoim życiu zawodowym lub prywatnym. Google Keep znajdzie swoje zastosowanie między innymi dla studenta, który chce robić tam notatki. To również ciekawy pomysł na miejsce do trzymania screenów i linków. Dzięki kategoriom odpowiednio zadbasz o porządek w swoich cyfrowych notatkach. Oczywiście to jedynie kilka pomysłów, dlatego na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeśli chcesz odnaleźć konkretną notatkę, wtedy warto korzystać z wbudowanej wyszukiwarki. 

Źródło obrazka wyróżniająego: geralt from pixaby

Sprawdź najnowsze wpisy