Na rynku są dostępne miliony aplikacji, jednak tylko nieliczne z nich zdobywają naprawdę dużą popularność. Oczywiście nic nie przychodzi od razu – niekiedy zdarza się, że poszczególne pozycje zaczynają wzbudzać zainteresowanie dopiero na długo po swoim debiucie. Szczególnie dobrym wynikiem może się pochwalić Google w przypadku Keep – apki do tworzenia notatek i list. Zdobycie 500 milionów dodatkowych instalacji zajęło jej zaledwie 18 miesięcy.

Miliard instalacji Google Keep – firma z Mountain View ma co świętować

Google Keep miliard instalacji

Google Keep to bardzo lubiana aplikacja, na co wskazuje między innymi ocena 4,4/5 przy ponad milionie ocen w Google Play. Użytkownicy cenią ją przede wszystkim za czytelność i prostotę. Tak się składa, że Google Keep stało się dziewiętnastą aplikacją, której w tym roku udało się przekroczyć barierę miliarda instalacji w Google Play. Półtora roku temu pozycja mogła się pochwalić „ledwie” 500 milionami pobrań. Nie da się ukryć, że tempo wzrostu jest naprawdę imponujące i pokazuje, że na tego typu aplikacje wziąć jest spory popyt.

Zobacz także: Aktualizacja do Chrome OS 87 ucywilizuje system operacyjny od Google

W tym roku magiczną barierę przekroczyły jeszcze m.in. takie pozycje jak Android Auto, Google Docs, Dropbox, Samsung Secure Folder, Netflix, Twitter, Google Messages czy TikTok. To był naprawdę dobry rok dla wielu twórców aplikacji, choć niekoniecznie dla ludzkości. W związku ze wciąż panującą pandemią koronawirusa sporo osób wolało spędzać czas w domu, nierzadko korzystając przy tym ze smartfona i testując nowe aplikacje. A wy używacie Google Keep, czy preferujecie inne apki do tworzenia notatek? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.