Funkcje w Google Earth

Funkcje w Google Earth, o których warto wiedzieć na początku użytkowania

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Porady

Google słynie ze swoich nietuzinkowych pomysłów na usługi. W swoim portfolio posiada już najpopularniejszą wyszukiwarkę, przeglądarkę oraz wiele innych. Stopniowo rozwijane jest także Google Earth. Pozwala na wyświetlanie w modelu trójwymiarowym naszej planety. Użytkownik korzysta ze zdjęć satelitarnych oraz lotniczych. Aplikacja, którą musi poznać koniecznie każdy, kto interesuje się geografią. Jednak swoje zastosowanie ma również w turystyce. Funkcje w Google Earth pozwolą dokładnie poznać każdy zakamarek na świecie.

Jak tworzyć plik KML i pracować na projekcie?

Możliwość tworzenie projektu w pliku KML pozwoli na zapisywanie swojej pracy w Google Earth. Dzięki temu możesz wrócić do tego po pewnym czasie i skorzystać ze swoich materiałów lub działać na nich dalej. W tym celu możesz dokonać zapisuj pliku KML na swoim Dysku Google lub komputerze. Dzięki temu wszystko będziesz mieć pod ręką przez cały czas. 

Pobierz Google Earth z Google Play! 

Wybierz styl mapy, z którym czujesz się najlepiej!

funkcje w google earth
Zdjęcie autorstwa Anna Shvets z Pexels

Usługa pozwala na zarządzanie swoimi preferencjami odnośnie rodzaju mapy oraz różnych dodatków, z którymi można się na niej spotkać. Może zacznijmy od końca. Jednym z ciekawych urozmaiceń jest przykładowo animacja chmur. W ten sposób możesz sprawić, że Twój widok będzie nieco bardziej realistyczny i poczujesz się niczym prawdziwy astronauta. Oczywiście spotkasz się tutaj również z takim standardem jak widok budynków w wersji 3D. Jeśli potrzebujesz siatkę pokazującą szerokość oraz długość geograficzną, wówczas również masz taką możliwość i wystarczy aktywować dedykowaną opcję. Poza tym użytkownik jest w stanie dopasować widok swojej mapy, wybierając spośród wersji bardzo ubogiej — brak informacji o granicach, etykietach, miejscach oraz drogach — oraz trybu odkrywcy, gdzie wszystko, co wymienione dla poprzedniego wariantu jest dostępne. Jednak na tym nie koniec, ponieważ możesz jeszcze zdecydować się na widoczność wszystkiego, co Google Earth jest w stanie pokazać, czyli poza wymienionymi wcześniej będą to jeszcze środki transportu publicznego, punkty orientacyjne oraz zbiorniki wodne.

Zobacz także: Google Earth z niesamowitym nagraniem – tak zmieniał się świat przez niemal 40 lat

Wyślij lokalizację w adresie URL 

Jeśli takie rozwiązania jak Dokumenty, Arkusze, Prezentacje Google  oraz Keep nie są Ci obce, wówczas możliwość udostępniania lokalizacji przez adres URL nie będzie dla Ciebie żadnym zaskoczeniem, prawda? Jednak trzeba mieć świadomość tego, że ta opcja również została tutaj wsadzona przez Google. Dzięki temu szybko podzielisz się swoją lokalizacją gdziekolwiek chcesz — możesz opublikować link na swoich mediach społecznościowych lub  wysłać bezpośrednio w wiadomości, lub w mailu. 

Stań się odkrywcą i zainspiruj się na następne wakacje!

Jeśli zaznaczysz opcję zdjęcia w panelu po lewej stronie, wówczas w jednej chwili na całym widocznym obszarze zobaczysz miniaturki miejsc. Po kliknięciu nie pokaże się album ze zdjęciami, co pozwoli dokładnie przyjrzeć się wybranym miejscom. Pomysłowych ujęcia z aparatu na pewno zainspirują Cię i staną się pomysłem na następne wakacje.

Zobacz także: 10 miejsc z filmów o superbohaterach, które odwiedzisz z Google Earth

Funkcje w Google Earth są bardzo intuicyjne. Generalnie aplikacja wydaje się skomplikowana tylko w pierwszej chwili. Po chwili użytkowania wszystko staje się duża jaśniejsze. Dlatego, jeśli nie zrazisz się na początku, na pewno uda Ci się bardzo szybko opanować Google Earth. Rozwój usługi idzie również w kierunku technologii VR, co może być strzałem w dziesiątkę — czy w ten sposób dojdzie do końca branży turystyczne? Ktoś może stwierdzić, po co podróżować, skoro mogę z jednego miejsca być wszędzie. Otóż raczej na pewno do tego nie dojdzie. Google Earth powinien być traktowany przede wszystkim jako partner branży turystycznej aniżeli poważna konkurencja, która wyjdzie naprzeciwko tradycyjnemu podróżowaniu.

Zdjęcie główne — obraz ooceey z Pixabay

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy