Praca zdalna nie jest wynalazkiem pandemii. Na pewno epidemia związana z COVID-19 przyczyniła się do większego zainteresowania taką formą pracy oraz dużego poruszenia na rynku pracy typu home office. Jednak wiele osób może śmiać się pod nosem z tych, którzy odkryli to dopiero za sprawą wirusa. Praca zdalna rozwija się już od dłuższego czasu i jest szansą dla wielu osób – zarówno humanistów oraz umysłów ścisłych. Jak zarabiać bez wychodzenia z domu? Pomysłów jest całkiem sporo, wystarczy jedynie zdecydować, w czym będziesz czuł się najlepiej. 

Copywriting – wybór dla tych lubiących pisać 

jak zarabiać bez wychodzenia z domu
Źródło: emerson23work z Pixaby

Jeśli w szkole Twoim ulubionym przedmiotem był język polski, a wymarzone zadanie domowe to napisanie rozprawki, wówczas warto przejrzeć oferty na copywritera. Jaką osobą musisz być, aby odnaleźć się w tym zawodzie? W większości ogłoszeń wymagania nie są wielce wygórowane. Większość pracodawców nie wymaga polonistycznego wykształcenia, a raczej “lekkiego pióra”. Na pewno musisz być osobą oczytaną, która potrafi wypowiedzieć się na każdy temat – lub jeśli masz wąski zakres zainteresowań, wtedy możesz szukać zatrudnienia lub zleceń w obrębie tekstów o konkretnej tematyce. Bardzo często firmy mają system przypisywania copywriterów do konkretnej tematyki. W ten sposób będziesz pisać o tym, na czym się znasz i co lubisz. Na pewno pracę ułatwi Ci umiejętność szybkiego pisania. 

Zobacz także: Tryb ciemny zmierza do Chrome OS – praca wieczorem lub nad ranem będzie jeszcze przyjemniejsza

Wirtualna asystentka – jeśli organizowanie czyjegoś życia to dla Ciebie frajda

Źródło: Claudio_Scott z Pixaby

Lubisz siedzieć w harmonogramach i taskerach? Wykonywanie zadań oraz dodawanie kolejnych sprawia, że widzisz sens swojej pracy? Lubisz rozmawiać z ludźmi i dokonywać z nimi ustaleń? Jeśli tak, wówczas praca wirtualnej asystentki powinna być dla Ciebie. Bez wychodzenia z domu będziesz w stanie wykonywać pracę tak samo, jak w biurze. Będziesz mieć dostęp do maila i wszystkich dokumentów w chmurze, a co za tym idzie, skończy się zostawanie po godzinach w pracy – zwłaszcza kiedy musisz już wychodzić, a wszystkie zadania jeszcze nie są wykonane. Na pewno zrobisz lepiej, kiedy usiądziesz do nich w kolejnej wolnej chwili, niż będziesz je wykonywać w irytacji. 

Zobacz także: Praca hybrydowa w 2021 roku staje się dużo łatwiejsza z 5G

Programista – programować można także z domu 

jak zarabiać bez wychodzenia z domu
Źródło: Free-Photos z Pixaby

Jeśli znasz określone języki, w których udało się już zdobyć pewne doświadczenie, wówczas warto zastanowić się nad pracą, w której możesz zająć się tworzeniem aplikacji lub strony internetowej. W tym celu nie musisz jeździć do biura. Wystarczy Ci Twój sprzęt, na którym programowałeś do tej pory. Oczywiście wraz z liczbą zleceń lub otrzymaniem poważniejszego wakatu, możesz inwestować w lepszy komputer. Obecnie na rynku najwięcej ofert pracy jest dla osób znających Jave, C#, C++, JavaScript, PHP oraz Pythona. 

Grafik – kreatywna dusz też może zarabiać w domu 

jak zarabiać bez wychodzenia z domu
Źródło: lukasbieri z Pixaby

Bardzo znana forma zarabiania online. Dla większości od razu kojarzy się to z freelancerami, czyli tak zwanymi „wolnymi strzelcami”. Jednak coraz częściej firmy oferują kontrakt także dla grafików. W ten sposób chcą mieć osobę, która zajmuje się przez cały czas obsługą ich grafik. Bardzo często pracodawcom zależy także na jednolitości graficznego contentu. Jeśli przez cały czas jedna osoba zajmuje się grafikami niż zlecenia trafiają do różnych artystów – obracających się w innych stylistykach. Wybór należy do Ciebie. Chcesz być wolnym strzelcem? Serwisów internetowych jest pełno, ale konkurencja nie śpi. Coraz częściej pojawiają się ogłoszenia z ofertą pracy i bardzo często na początek bywa to lepsza opcja, jeśli posiadasz udokumentowane doświadczenia przykładowo w projektach wolontariackich. 

Chcesz zostać wolnym strzelcem? Sprawdź aplikacje z ofertami dla freelancerów w Google Play. 

Jak zarabiać bez wychodzenia z domu? Jak widzisz, pomysłów jest całkiem sporo i na pewno znajdziesz cos dla siebie. Oczywiście warto obalić wciąż aktualny mit – nie musisz być informatykiem, by pracować zdalnie. Zlecenia oraz oferty pracy, jakie znajdziesz w sieci to nie tylko programowanie aplikacji, ale także redagowanie tekstów oraz zajmowanie się klientem przy wykorzystaniu zwykłych umiejętności miękkich. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Csaba Nagy z Pixabay 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.