Ostatnio zaczęły się pojawiać plotki sugerujące, że Google chce dodać tryb ciemny dla Chrome OS. Oczywiście same pogłoski trudno traktować poważnie, jednak zaczęły się pojawiać niepodważalne dowody. Otóż funkcja ta została właśnie umieszczona w eksperymentalnym kanale testowym, czyli Canary. Osoby, które korzystają z tego najmniej stabilnego wydania systemu, już teraz mogą pracować w trybie ciemnym, dzięki czemu praca w nocy lub nad ranem stanie się znacznie przyjaźniejsza dla oczu.

Tryb ciemny w Chrome OS

Tryb ciemny w Chrome OS

Oczywiście, jak to w przypadku Chrome OS, tryb ciemny nie jest dostępny jako jakiegoś rodzaju przełącznik w ustawieniach. Włączyć go można jedynie za pomocą odpowiedniej flagi w przeglądarce. Według doniesień użytkowników funkcji tej jest jeszcze daleko do stabilnego działania. Jeśli ktoś z Was korzysta z tej wersji systemu, to może przetestować nową funkcję wpisując w pasku przeglądarki:

chrome://flags/#enable-force-dark

lub

chrome://flags/#enable-webui-dark-mode

Zobacz też: Samsung Galaxy S8 Frankenstein – chłodzenie prosto z komputera, a całość do samochodu

Warto jednak dodać, że funkcja ta nie zawsze działa poprawnie. Niektórzy wręcz twierdzą, że po zaznaczeniu odpowiedniej flagi i to pod obydwoma adresami nie zmieniło się nic. Warto jednak pamiętać, że jest to funkcja eksperymentalna. Przy okazji oznacza to również, że może ona nigdy nie trafić do stabilnego kanału. Producent zawsze może ją porzucić. Mam jednak nadzieję, że tak się nie stanie. Pewnie niektórzy z czytelników zauważyli, że zwykle z samego rana jest już dostępnych przynajmniej kilka moich tekstów. Wszystko przez to, że jestem rannym ptaszkiem i dobrowolnie zaczynam pracę wtedy, kiedy każdy rozsądny człowiek mogący sobie na to pozwolić śpi w najlepsze. Dlatego też tryb ciemny w Chrome OS jest czymś, na co naprawdę bardzo mocno liczę. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.