Kilka sprawdzonych sposobów na poprawę głośności

Za cicho? Zobacz, jak poprawić głośność w telefonie

Porady

Lubisz słuchać głośnej muzyki? Nie słyszysz, gdy ktoś do Ciebie dzwoni? Smartfon po prostu gra za cicho? Jesteś skazany na cichy telefon przez najbliższe kilka lat? Niekoniecznie. Są co najmniej dwa sprawdzone i całkowicie skuteczne sposoby na to, jak sprawić, aby Twój smartfon grał głośno zarówno na głośniku, jak i na słuchawkach. Przeczytaj o tym, jak poprawić głośność w telefonie lub tablecie.

Warto wiedzieć, jak poprawić głośność

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

To prawda, że smartfony czasami grają za cicho – nie jest to jedynie Twój wymysł. I budowa telefonu czy etui nie mają tu nic do rzeczy. Twoje urządzenie może grać ciszej niż innej osoby. Mało tego: do tej pory nie mogłeś nic na to poradzić, prawda? Wszystkie suwaki na 100 procent, ustawienia odtwarzaczy muzyki też, a efektu żadnego. Napiszę więcej: aplikacje, które możesz pobrać z Google Play też nic na to nie poradzą.

Więc jak poprawić głośność w telefonie?

Jedynie radykalnymi rozwiązaniami. Prawdopodobnie na tyle radykalnymi, że będziesz mieć obawy, czy się za to brać, więc od razu mogę Cię uspokoić: cały zabieg jest jednorazowy. A fantastyczne brzmienie, doniosłe (ale nie za głośne – po prostu regulowane) jest tego warte. Albo od jutra możesz zachwycać się jakością muzyki z Twojego telefonu, albo przez 2-3 lata będziesz narzekał na to, że kupiłeś najgorszy szajs na świecie. A to po prostu polityka producenta w zakresie zdrowia Twoich uszu albo zwykłe niedbalstwo programistów.

Zobacz też: Precyzyjna kontrola głośności na telefonach Samsunga – poznajcie SoundAssistant

Zwiększenie głośności „ponad normę” nie pomaga.

Od czasu do czasu smartfony dostają taką dyrektywę bezpieczeństwa: domyślny poziom głośności to jakieś 60 procent maksymalnych ustawień, ale gdy naciskasz przycisk głośności, to pojawia się ostrzeżenie. Śmiało możesz je zignorować – nie pojawi się już więcej. Ale nawet wówczas maksymalna głośność będzie niezadowalająca. I co wtedy?

Popraw głośność, choć powinien zrobić to producent.

Nie raz i nie dwa trafiałem na ten problem. Czasami dźwięk był nieco za cichy, a innym razem był niedopuszczalnie cichy. Jeśli kobieta trzyma telefon w torebce i mimo maksymalnej głośności go nie słyszy, to coś jest mocno nie tak.

Doszedłem do jednego wniosku: autorzy tego fragmentu oprogramowania, które jest odpowiedzialne za maksymalną głośność, po prostu pokpili sprawę. Maksimum, które narzucają, nie ma nic wspólnego z maksimum urządzenia, a jedynie jest ich fanaberią. A ponieważ nie ma tu chyba żadnych standardów, to nakładają zupełnie dowolne granice głośności. Często za niskie.

No to jak poprawić głośność?

Aby skutecznie i trwale ją poprawić, będzie Ci potrzeby zrootowany smartfon. Słowo daję, nie ma alternatywy. I nawet super aplikacje, które rzekomo podkręcają głośność, tak naprawdę nie robią tego. Sprawdziłem ich wiele: ich działanie to placebo: pokazują Ci, że da się przesunąć suwak, ich własny suwak, w prawo, a Ty wierzysz, że telefon gra głośniej. Niestety bez roota nie mogą podnieść maksymalnego poziomu dźwięku.

Zetknąłem się też z aplikacją, która rzeczywiście wzmacniała głośność dźwięku – nie wiem, jakim sposobem, ale wiem, za jaką cenę. Muzyka zaczęła charczeć, jakby ktoś przyłożył megafon do głośnika. Efekt rzeczywiście był, ale ze względu na niską jakość aplikacja nie zabawiła u mnie długo.

Jedyne skuteczne rozwiązanie wymaga roota albo – pisząc ściślej – roota lub innej wersji Androida od tej, którą masz teraz. Nie ma innej możliwości.

Co to jest ten root i jak go zrobić?

Staramy się pisać o wszystkim, co ważne i potrzebne dla użytkownika najnowszych technologii. Bez problemu znajdziesz u nas poradnik na temat tego, w jaki sposób zrootować smartfon czy tablet. A ponieważ czynność ta wymaga pewnej wiedzy i wygląda trochę inaczej dla każdego urządzenia (wymaga często innych plików), to od razu zaproszę Cię do tego, abyś zajrzał na nasze forum.

Pod adresem www.forum.android.com.pl znajdziesz kategorie, a wśród nich również te poświęcone wszystkim popularnym telefonom w Polsce. Właśnie tam doświadczeni użytkownicy piszą instrukcje krok po kroku o tym, jak się za to zabrać, jakie pliki trzeba mieć i skąd je ściągnąć.

Alternatywą dla rootowania systemu jest wgranie (na ogół używa się zwrotu: flashowanie) nowego Androida. Jednakże jest ono nieco bardziej radykalne, a po nim musisz wszystko instalować i ustawiać na nowo. Dlatego drugą opcję opiszę krócej.

Poradnik o tym, jak poprawić głośność w swoim telefonie

Mam już root. Jak teraz poprawić głośność w telefonie?

Spotkałem się z dwiema aplikacjami, które zrobią to za Ciebie. Ale że o jednej z nich słyszałem tylko raz, to uznajmy ją za niszową. Ja proponuję Ci kompletnie wspaniałą aplikację, bez której mój telefon nie istnieje. Wszystko jest ustawiane pod nią i jeśli z jakiegoś powodu nie mogę jej zainstalować na Androidzie…, to zmieniam Androida. Aplikacja nazywa się Viper4Android.

Może mieć też inne nazwy: ViperFX, Viper4Magisk, Viper4Magisk FX, może to być również autorska odmiana Vipera, np. DivineBeats od dewelopera o nazwie TheRoyalSeeker. Sprawdź, która będzie Ci najbardziej odpowiadała, a ja od razu zapewniam, że nawet jeśli znajdziesz jakąś starą, 2-letnią wersję, to będzie ona prawie tak samo wspaniała, jak najnowsze. Po prostu testuj.

Co Ci to da?

Viper – jak to w skrócie nazywam – pozwala na dokonywanie cudów z dźwiękiem: zarówno na słuchawkach, jak i przez głośnik. Daje Ci możliwość takiego „zbajerowania” dźwięku i zabawy z tak wieloma efektami, że – słowo daję – zabawy jest na wiele miesięcy. W kontekście naszego poradnika najważniejsze jest jednak to, że pozwala on na ustawienie wyjściowej głośności dla urządzenia. Możesz na przykład podnieść ją o 10 decybeli, a to chyba zawsze wystarcza. Jeśli jednak uznasz, że nie, to podkręcenie wartości w innych ustawieniach Vipera da Ci co najmniej 20 decybeli ekstra.

A co da Ci zainstalowanie nowego Androida?

Jak już wspomniałem, ograniczenie nakładane na głośność tkwi w kodzie systemu. A zainstalowanie innego systemu często wiąże się z innymi ustawieniami. Polecam Ci dowiedzieć się, w jaki sposób „flashować Androida”, czyli instalować jego inne, „customowe” wersje. Będzie Ci potrzeba wiedza na temat instalowania „custom recovery”, na przykład TWRP, a potem będzie już z górki.

Rzecz jasna nowy Android to zazwyczaj znacznie więcej zmian niż tylko głośność. Prawie zawsze trafisz na wersję deweloperską Androida, która jest opisana, to znaczy jest lista rzeczy, które działają lepiej lub które nie działają wcale. Zobacz, co napisano na temat dźwięku albo zapytaj.

Oba rozwiązania testowałem wielokrotnie. Oba działają i robią to, czego się od nich oczekuje. Wierz mi: rewelacyjny dźwięk sprawia, że na nowo pokochasz swój cichy smartfon.


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x