YouTube to platforma, na którą trafia wiele interesujących filmów. Dla przykładu, osoby zainteresowane Androidem mogą zajrzeć na nasz kanał, gdzie praktycznie codziennie pojawia się nowy materiał – warto je oglądać, by być na bieżąco z ciekawostkami i aplikacjami. Świetną informacją dla fanów platformy Google’a może być zatem aktualizacja odtwarzacza, który od teraz będzie dostosowywał się do oglądanego filmu. 

Odtwarzacz na YouTube dostosuje się do oglądanych filmów

W serwisie YouTube znaleźć można wiele materiałów wideo, które nie powstały w formacie obrazu 16:9, lub zostały nagrane wertykalnie. W przeszłości oznaczało to, że platforma Google’a była zmuszona dodawać czarne paski po obu stronach filmu, by wpasował się on do odtwarzacza. Na szczęście nie jest to już wymagane – wraz z najnowszą aktualizacją YouTube’a, odtwarzacz automatycznie dostosuje się do materiału wideo. Na poniższych zrzutach ekranu możecie zobaczyć, jak wygląda to w praktyce.

Zobacz też: Recenzja projektora za 350 zł – czy warto go zakupić?

Jak możecie zauważyć, wertykalne filmy, pomimo że nadal nie powinny istnieć, nie wyglądają już wcale tak fatalnie. Według mnie nowy odtwarzacz YouTube’a to zmiana na plus – irytujące czarne paski obok materiałów wideo nareszcie przejdą w niepamięć.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.