Wygodniejsze oglądanie na YouTube – powitajcie nowy odtwarzacz

Michał Derej Michał Derej Newsy

YouTube to platforma, na którą trafia wiele interesujących filmów. Dla przykładu, osoby zainteresowane Androidem mogą zajrzeć na nasz kanał, gdzie praktycznie codziennie pojawia się nowy materiał – warto je oglądać, by być na bieżąco z ciekawostkami i aplikacjami. Świetną informacją dla fanów platformy Google’a może być zatem aktualizacja odtwarzacza, który od teraz będzie dostosowywał się do oglądanego filmu. 

Odtwarzacz na YouTube dostosuje się do oglądanych filmów

W serwisie YouTube znaleźć można wiele materiałów wideo, które nie powstały w formacie obrazu 16:9, lub zostały nagrane wertykalnie. W przeszłości oznaczało to, że platforma Google’a była zmuszona dodawać czarne paski po obu stronach filmu, by wpasował się on do odtwarzacza. Na szczęście nie jest to już wymagane – wraz z najnowszą aktualizacją YouTube’a, odtwarzacz automatycznie dostosuje się do materiału wideo. Na poniższych zrzutach ekranu możecie zobaczyć, jak wygląda to w praktyce.

Zobacz też: Recenzja projektora za 350 zł – czy warto go zakupić?

Jak możecie zauważyć, wertykalne filmy, pomimo że nadal nie powinny istnieć, nie wyglądają już wcale tak fatalnie. Według mnie nowy odtwarzacz YouTube’a to zmiana na plus – irytujące czarne paski obok materiałów wideo nareszcie przejdą w niepamięć.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy