Z jakiej wersji Androida korzystasz? Zapewne Marshmallow – Oreo na samym końcu

1 minuta czytania
Komentarze

Ponad miesiąc temu oficjalnie poznaliśmy Androida 8.0 Oreo. Google ujawniło słodką nazwę swojego systemu i rozpoczęło proces aktualizacji. Siłą rzeczy to Pixele i Nexusy jako pierwsze otrzymały nowe oprogramowanie. W międzyczasie jedynie Sony zaprezentowało smartfony, które mogą pochwalić się najnowszym systemem od Amerykanów. Mowa o rodzinie Xperii XZ1, którą mieliśmy już okazję testować. Recenzję bazowego modelu znajdziecie pod następującym linkiem: Klik! Z kolei nasze wrażenia po testach Compacta poznacie wchodząc na tę stronę: Klik! Mimo wszystko to wciąż niewiele modeli, więc statystyki fragmentacji Robocika nie zachwycają.

Jak co miesiąc, Google wydało dane na temat popularności poszczególnych dystrybucji Androida. Są to bardzo ważne informacje dla deweloperów. Dla nas jest to informacja na temat rozwoju i tempie aktualizacji systemu.

W październikowym wydaniu po raz pierwszy pojawia się Oreo. Wynik 0,2% nie robi wrażenia. Patrząc na liczbę urządzeń, które już mogą pracować pod kontrolą nowego oprogramowania, trudno spodziewać się lepszego notowania. Wciąż na popularności zyskuje Nougat, który zanotował najwyższy wzrost (+2 punkty procentowe), ale to Marshmallow działa na największej liczbie smartfonów i tabletów.

W ciągu miesiąca statystyki Oreo powinny się poprawić, chociaż nie spodziewamy się drastycznego wzrostu. Zapewne niewielu producentów zdąży wydać Androida 8.0 na swoje urządzenia. Premiera nowych Pixeli też nie powinna mieć znacznego wpływu na fragmentację. Mimo wszystko pamiętajmy, że ten system ma pomóc z tym problemem.

źródło: Android Police, Android Developers